Gawthorne’s Hut doświadczeniem turystycznym wysokiego poziomu

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Australijska nowoczesna STODOŁA Gawthorne’s Hut stworzono, by doświadczenie turystyczne eskalowało do unikatowego oraz zrównoważonego wypoczynku. Wszystko to zawiera się w historii nieruchomości na wynajem.Gawthorne’s Hut stanowi luksusową przestrzeń wypoczynkową dla dwojga, którą osadzono na terytorium wiejskiej posiadłości 10 minut od centrum Mudgee. Ukośna, ocynkowana powłoka i wnętrze wyłożone bogatym drewnem nawiązują do dominującego wiejskiego stylu szop na siano i budynków gospodarczych, a w szczególności do istniejącej szopy, którą zniszczyła burza w 2017 roku.

Kształt projektu jest również nieprzypadkowy ze względu na panel słoneczny umieszczony na powierzchni dachu. Panel słoneczny oznaczał potrzebę maksymalizacji północnej powierzchni dachu. Zakrzywiona forma jest podkreślona wewnętrznie przez wyłożony czarnym tyłem sufit, który również obramowuje widoki na wschodnią część doliny. Tutaj design łączny się z ekologią. A może interesuje Was dach solarny, gdzie w swoistym typie 2w1 osiągniecie rezultat pokrycia dachowego i ukłonu w stronę ekologii? Sprawdźcie co może w tej kwestii zrobić dla was SunRoof.

Plan mikro piętra o powierzchni wewnętrznej 40m2 został zmaksymalizowany poprzez zastosowanie otwartego planu piętra i minimalnej stolarki, a jedynym zamkniętym obszarem jest toaleta. Mur z cegły o małej wysokości zapewnia niewielki stopień oddzielenia funkcji łazienkowych. Cegły z recyklingu skrupulatnie przetworzono z jedynej zachowanej części oryginalnego domku na terenie posiadłości, czyli kominka.

W części sypialnianej znajduje się łóżko typu king-size, głęboka wanna oraz prysznic. Część codzienna łączy w sobie salon wraz z aneksem kuchennym. Przestrzeń jest ciepła i zachęcająca dzięki naturalnemu drewnu zastosowanemu na całej powierzchni wewnętrznej. Majestatyczne przeszklenia – zarówno okienne, jak i wejściowe – przechwytują widoki na piękną dolinę Mudge. W tym przypadku na polskim terenie fenomenlanie sprawi się Multiko. W ten sposób doświadczenie turystyczne zyskuje pozytywnym wpływem natury na samopoczucie. Gawthorne’s Hut to wręcz idealne miejsce na różnoraką ucieczkę – nie tylko romantyczną, ale i tą w gronie przyjaciół, bądź w samotności.

A głodnych doświadczeń turystycznych odsyłamy do naszej zakładki „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Buckaroo, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA