Georgiański dom Waltera Langleya

Bianca Ficham Owen Gale
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Tuż nad morzem w zachodniej Kornwalii, georgiański dom z pięcioma sypialniami zachwycił Biancę Fincham, założycielkę firmy PR i jej męża podczas ich wakacji w lecie 2017 roku. W marcu 2018 roku przeprowadzali się do dawnego domu malarza Waltera Langleya. Dom miał jednak kilka problemów.

„Nie mogliśmy włączyć ogrzewania. Było absolutnie lodowato” — mówi Bianca. „Pierwszej nocy wszyscy spaliśmy w jednym łóżku, przykryci płaszczami i kocami, myśląc „co my do zrobiliśmy?”. Kiedy ten niepomyślny początek się skończył, proces przekształcania domu w dom okazał się całkiem bezproblemowy. Większość prac była bardziej dekoracją niż poważną renowacją.

Priorytetami Bianki było po pierwsze pomalowanie domu tak, aby można było odpowiednio docenić jego eleganckie, przestronne proporcje, a po drugie przerobienie kuchni, zimnej przestrzeni z gołymi ceglanymi ścianami. Proste rozwiązanie polegające na pomalowaniu ram okiennych na biało sprawiły, że, „od razu wydawało się, że pokoje podwoiły wielkość”, wspomina Bianca, podczas gdy podłogi zostały wyszlifowane do nienagannego stanu.

Uzbrojona w książki projektantów wnętrz, takich jak Ben Pentreath i Robert Kime, Bianca zabrała się za umeblowanie reszty domu, odwiedzając lokalne domy aukcyjne i zatrudniając lokalnych handlarzy, aby ożywić swoją wizję. Dekoracja ewoluowała organicznie w czasie, ponieważ budżet pozwalał na wykonanie każdego pokoju. Rezultatem jest przyjemna mieszanka starych i antycznych mebli z modnymi tekstyliami i wykończeniami.

Wraz z narodzinami kolejnego dziecka i harmonogramem dojazdów do pracy do Londynu i z powrotem, rodzina podjęła trudną decyzję o przeprowadzce z powrotem do miasta. Postanowili wynająć swój wymarzony dom. Wynajem domu zawsze był planem awaryjnym, gdyby zdecydowali się wrócić. Jest on teraz dostępny jako luksusowy wynajem wakacyjny.

Lokalizacja: Kornwalia, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf