GOR_22 od 081 architekci

081 architekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Projekt GOR_22 to dwukondygnacyjny dom jednorodzinny wpisany w naturalny kształt działki charakteryzującej się sporym spadkiem terenu w kierunku południowym.

Bryła parteru skrywa w sobie garaż, pomieszczenia pomocnicze oraz zadaszone miejsce postojowe. Poziom posadzki tej kondygnacji dopasowany jest do rzędnej wjazdu na działkę. Piętro projektu GOR_22 składa się ze strefy dziennej obejmującej przestronny salon z kuchnią oraz strefę prywatną z sypialniami, łazienkami, garderobami i gabinetem. Dzięki ukształtowaniu terenu, z tej kondygnacji mamy również bezpośrednie przejścia do ogrodu. Główne wejście do budynku znajduje się na piętrze. Z poziomem wjazdu do garażu łączą go wygodne zadaszone schody ukryte za drewnianymi żyletkami oraz wtopione w zieleń pochylnie.

Budynek GOR_22 ma kształt litery L, dzięki czemu osłania zewnętrzne tarasy od sąsiadów oraz działki drogowej. By złagodzić naturalny spadek i stworzyć komfortowe przestrzenie do wypoczynku na zewnątrz, jednocześnie wygodnie połączyć poziom parteru i piętra, zaprojektowano poziomowe zielone kaskady. Elewację stanowi ciemna, palona deska. Żyletki częściowo przesłaniające okna oraz schody również są z tego samego materiału. Wielospadowy dach z grafitowej blachy na rąbek stojący uzupełnia ciemną, minimalistyczną bryłę skąpaną wśród zieleni. Naturalne materiały oraz wkomponowanie budynku w ukształtowanie terenu i zieleń sprawiają, że projektowany obiekt harmonizuje z naturą. Kształt nowoczesnej STODOŁY wpisuje się w sąsiednią zabudowę, a minimalizm i dbałość o detale nadaje bryle ponadczasowego charakteru.

Zachęcamy do śledzenia codzienności pracowni 081 architekci na mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku. Wszelkie dane teleadresowe do pracowni znajdziecie tutaj – w zakładce na łamach nowoczesnej STODOŁY.

Typ: Dom jednorodzinny
Projekt: 2022
Lokalizacja: Miechów