Górska oaza

Redmond Aldrich Design Laura Resen
Partnerzy

O inspiracji

Projektantka powróciła do swojego rodzinnego stanu ze swoim charakterystycznym podejściem narracyjnym, aby zaprojektować dom dla klientów. Projekt zawiera okna tak rozległe i widoki tak wzniosłe, że niektóre kadry mogą przywodzić na myśl jedno z zaśnieżonych alpejskich legowisk wymyślonych przez A.I. Dla Warner ta konstrukcja pozwoliła spojrzeć na zimę w nowym świetle.

Wszelką surowość narzuconą przez architekturę złagodzono przez przytulne konfiguracje siedzeń z pluszowymi tkaninami, podstawowymi kolorami, motywami kwiatowymi i akcentami roślinnymi. „[Warner ma] zmysł architektoniczny, który nadaje wymiar i cel jej przestrzeniom” – zauważa klientka. „Doceniliśmy jej wybór mieszania tekstur i nadawania przestrzeniom naprawdę wyjątkowego charakteru”.

Alchemiczny dotyk Warnera można z pewnością podziwiać w formalnej jadalni, pierwszym pomieszczeniu, które spotyka się po wejściu do domu. W innych częściach domu ten sam balans pomiędzy budzącą podziw skalą a kameralnymi strefami spotkań jest widoczny. Salon, niedaleko wyłożonej drewnem kuchni, zachwyca stołem z puzzlami otoczony krzesłami z owczej skóry, które zmiękczają szklane ściany tuż za nim. W pobliżu znajduje się wysoki kamienny kominek, otwarty z trzech stron. Dodatkowo ważną rolę odgrywa sztuka, w większości nabyta przy pomocy doradczyni z San Francisco Caroline Brinckerhoff. W sypialniach widok przez wspaniałe panoramiczne okna nie jest przyćmiony znanymi akcentami.

Lokalizacja: Montana, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA