Górskie ranczo w Argentynie

DIAZ MARCELLINO ARQUITECTOS GONZALO VIRAMONTE
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Krajobrazem dla tej inwestycji jest pasmo górskie Cordoba, naturalne środowisko, które ze względu na swoje piękno i bliskość argentyńskiej metropolii jest obecnie sceną bezprecedensowego procesu ekspansji jednostek turystycznych. Problematyka miejska przenosi się stopniowo do tego pierwotnego środowiska. Las rodzimy jest głównym dziedzictwem i najbardziej dotkniętym pożarami dla rozwoju rolnictwa, hodowli zwierząt, miast i nieruchomości. Jego trwała dewastacja osiągnęła dziś krytyczne przetrwanie 2% pierwotnego lasu.

Interwencja w tym kontekście jest wymagana od pierwszej decyzji poprzez zajęcie stanowiska i wrażliwą reakcję. Klienci potrzebowali górskiego rancza, którym mogliby dzielić się z synami, wnukami i przyjaciółmi nad brzegiem wspaniałej rzeki Yuspe. Miejsce spotkań dla trzech pokoleń, zróżnicowanych pod względem wieku, zainteresowań i stylu życia.

Rozwiązaniem było zadaszenie, pod którym odbywa się całe życie, zmieniający się w ciągu dnia, aby zmieścić tam do 20 możliwych łóżek. Schronisko jest otwartą przestrzenią centralną, która wyraża intensywność życia ze środowiskiem, łącząc marginesy między naturą a codziennym życiem domowym.

Lokalizacja: Argentyna
Tekst: nowoczesna STODOŁA