Goteborg 40m

ALVHEM MAKLERI & INTERIOR / FREDRIK J KARLSSON, SE360
Partnerzy

O inspiracji

Niewielkie wnętrze nie musi oznaczać ciemnych przestrzeni, wąskich pomieszczeń i braku miejsca do wykonywania codziennych czynności.W starym budynku, powstałym na przełomie stuleci udało się urządzić mieszkanie, które mimo niewielkiego metrażu jest funkcjonalne, a zarazem stylowe.

Duża, mała przestrzeń
Całość wnętrza stanowią niewielki przedpokój, łazienka, sypialnia i otwarta przestrzeń, w obrębie której zlokalizowano aneks kuchenny, jadalnię i salon. Dzięki tak rozplanowanym pomieszczeniom, przestrzeń dzienna sprawia wrażenie przestronnej i dużej.
Wrażenie potęguje dobudowany w 2013 roku do bryły budynku balkon. Prowadzą do niego przeszklone drzwi, zlokalizowane na granicy salonu z jadalnią, dodatkowo rozświetlające wnętrze i powiększające je optycznie. Funkcję wizualnego powiększenia przestrzeni spełnia także pokaźne lustro, ustawione w sypialni. Umiejscowione na ścianie równoległej do drzwi, łączących pokój z salonem, odbija wnętrze pokoju dziennego, przedłużając znacznie perspektywę w sypialni.

Wnętrze z duszą
W mieszkaniu panuje przytulna, unikalna atmosfera. Wzorzyste dywany i kolorowe poduszki dekoracyjne nadają pomieszczeniom optymistycznego, domowego charakteru. Humorystycznym akcentem w aranżacji są obrazy z fikuśnym motywem… szympansa.
Mieszanka różnych stylów wygląda efektownie na tle białych ścian i podłóg. Industrialna lampa w jadalni, widoczne przewody pod sufitem w kuchni kontrastują w interesujący sposób z drewnianymi, stylizowanymi meblami w jadalni i tradycyjnymi kaflami nad blatem kuchennym. Całość stwarza wrażenie wnętrza z duszą.

Zerknij też na Pinterest oraz Facebook

Foto: Alvhem Makleri & Interior / Fredrik J Karlsson, SE360
Autor: Anna Sołomiewicz, dobrzemieszkaj.pl