Hamptons Potato Barn

Merrell Soule Architects Eve Robinson Joshua McHugh
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Eve Robinson udekorowała piękny, przytulny dom w Hamptons dla własnej rodziny. Prostą konstrukcję przypominającą STODOŁĘ – hołd dla stojącej w tym miejscu STODOŁY na ziemniaki z 1938 roku – zaprojektował James Merrell z Merrell Soule Architects.

Para ma dwóch dorosłych synów, a dom o powierzchni 603 metrów kwadratowych miał służyć jako rodzinny wypoczynek. Każdy syn otrzymał skrzydło z dwiema sypialniami dla przyszłych rodzin, w sumie siedem sypialni. „To dom na miarę XXI wieku” – mówi Merrell o zaprojektowanej przez siebie konstrukcji, która jest wbudowana w wzniesienie i ma mały dziedziniec wejściowy. „Nie naśladuje żadnego stylu historycznego i odpowiada krajobrazowi”. Cały luksus jest poparty przyjaznością dla środowiska: rezydencja ma niski ślad węglowy dzięki panelom słonecznym, studniom geotermalnym i zielonemu dachowi.

Elewację domu wykonano z naturalnego drewna modrzewiowego i betonu odzyskanego ze starej STODOŁY. Stare ściany przekształcono w zewnętrzny dziedziniec. Te neutralne odcienie i bogate tekstury przedostały się do wnętrza domu w postaci palety szarości i beży, które następnie zmieszano z wyselekcjonowanymi błękitami i zieleniami. Kolorystyka to świadomy ukłon w stronę otaczającego piasku, morza i nieba.

Lokalizacja: Hamptons, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA