Haus am Kurpark

Florian Zschoche Joachim Mohr
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ten indywidualny projekt oferuje Właścicielom wygodne i jasne środowisko życia w spektakularnej architekturze. Nowoczesność tkwi nie tylko w niepowtarzalnej architekturze, ale także w fakcie, że ta purystyczna koncepcja stylu została zrealizowana przy użyciu współczesnego, zrównoważonego materiału budowlanego. I to nie tylko komunikuje się na zewnątrz przez elewację, ale także poprzez dach Haus am Kurpark.

Susanne i Bernhard Zabel zawdzięczają swój niezwykły dom synowi, który zaprojektował ten wyjątkowy drewniany Haus am Kurpark wkrótce po studiach architektonicznych. Przejawia się prostą konstrukcją dachu dwuspadowego bez okapu z przeszkleniami, sprowadzoną do formy podstawowej loggią i efektownymi lukarnami od strony południowej. Otwarta na kalenicę część dzienna daje widok na niebo i zapewnia dodatkowe światło. Na dole, oprócz części dziennej i jadalni z kuchnią, gabinet i łazienka są dostępne dla Właścicieli. Na górze schody prowadzą na smukłą galerię. Oprócz pokoi gościnnych, na piętrze znajduje się skrzydło sypialne z dużą łazienką wellness.

Haus am Kurpark o efektywności KfW 55 jest wyposażony w pompę ciepła z geotermalnymi koszami ciepła i pasywną funkcją chłodzenia. Dzięki dużej pojemności, izolacja z włókna drzewnego pomaga również w utrzymaniu przyjemnego chłodu latem. Z kolei zimą Właściciele cieszą się ciepłymi drewnianymi powierzchniami zewnętrznych ścian.

Lokalizacja: Bad Schussenried, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Joachim Mohr