Hebrides

Aldridge & Supple Martin Morrell
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Pragnąc stworzyć synergię między stuletnim kamiennym budynkiem a krajobrazem Hebrydów, Saffron Aldridge i jej partnerka biznesowa Scarlett Supple zleciły lokalnym rzemieślnikom pomoc w odnowieniu i udekorowaniu go paletą inspirowaną naturą.

Kiedy Saffron nabyła dom, zbiegło się to z założeniem wraz ze Scarlett jej studia projektowania wnętrz Aldridge & Supple. Gospodarstwo byłoby poligonem doświadczalnym dla wielu ich pomysłów, a także wizytówką wszystkiego, co robią najlepiej.

Zbudowany około 1905 roku, kamienny dom był ruiną. Para zaczęła od prac architektonicznych, zwiększając obrys domu i wbudowując go z powrotem w ścianę skalną za nim, dodając dach z trawy, tak aby konstrukcja sprawiała wrażenie wtopionej w otoczenie. „Krajobraz zapiera dech w piersiach” – mówi Scarlett. „Chciałyśmy mieć pewność, że zachowano odpowiednią równowagę w proporcjach budynku. Dlatego przeprowadziliśmy wiele badań na temat szkockich domów z tego okresu. Współpracowaliśmy również z zespołem niezwykle wykwalifikowanych lokalnych stolarzy i wykonawców, którzy rozumieją lokalne materiały i tradycyjne metody budowlane”.

Jedna strona domu zawiera obszerny salon zaprojektowany z myślą o widoku na morze, ląd i góry, z ogromnymi francuskimi oknami w stalowych ramach, które prowadzą na taras. Pokój ten otwiera się bezpośrednio na kuchnię i drugą, dwupiętrową część domu, gdzie mniejsze przestrzenie zajmują resztę parteru, a przestronna sypialnia i łazienka zajmują całe pierwsze piętro. Urzekający świat zewnętrzny zajmuje centralne miejsce we wnętrzach. Scarlett i Saffron zadały sobie wiele trudu, aby znaleźć odpowiednie materiały, które wpisały wnętrze w jego otoczenie. Ziemiste, organiczne odcienie uzupełniają ogólne poczucie spokoju. „Nie chciałam szalonych kolorów” wyjaśnia Saffron. „Nic nie powinno odwracać uwagi od otoczenia na zewnątrz.”

Lokalizacja: Hebrydy, Szkocja
Tekst: nowoczesna STODOŁA