Henley House

McLaren.Excell Rory Gardiner
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Henley House to minimalistyczna rezydencja położona w Wielkiej Brytanii, zaprojektowana przez McLaren.Excell. Rezydencja zajmująca trzy piętra przeszła transformację skupiającą się na źle dopasowanej dobudówce z podwójnym przeszkleniem. Rozwiązanie firmy polegało na zbudowaniu nowej tylnej elewacji rozbudowy z cegieł, przywracając domowi pierwotny urok i wyrafinowanie.

Ogród powstał we współpracy z Seanem Walterem z Plant Specialist. Zintegrował element wodny przypominający Tamizę, co stanowi ukłon w stronę zamiłowania właścicieli domów do wioślarstwa. Wewnętrznie ten sam motyw cegły jest kontynuowany w połączeniu z dębową boazerią, aby usprawnić przestrzeń i wyeliminować wcześniejsze zatory. Sufit z odsłoniętymi belkami stropowymi dodaje wymiaru wejściu do dobudówki, a strategicznie rozmieszczone świetliki poprawiają naturalne oświetlenie. W kuchni znajduje się wielka wyspa wykonana z włoskiego trawertynu tytanowego, z solidną, polerowaną powierzchnią i piaskowaną podstawą.

Dębowa okładzina na ścianach i podłodze podkreśla kamienne elementy kuchni. Renowacja okien od frontu willi obejmuje pomalowanie ram na wyrafinowany szary kolor, aby uzupełnić subtelne odcienie cegieł. Renowacja objęła górne poziomy, gdzie usunięto sufit, aby powiększyć przestrzeń i poprawić izolację w celu zwiększenia efektywności energetycznej. Wymiana dywanów i sklejki na dębowe deski podłogowe oraz renowacja istniejących desek podkreśla dbałość firmy o szczegóły.

Lokalizacja: Henley-on-Thames, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA