Hilltop Farm, czyli 4-segmentowa nowoczesna STODOŁA

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Architekci z Hygge Custom Homes odpowiedzialni są za farmę w stanie Michigan o wdzięcznej nazwie Hilltop Farm. Od momentu założenia koncepcji, aż do wcielenia pomysłu w życie, największy nacisk położono na wkomponowanie projektu oraz pracę z, a także wśród natury.

Kluczowym podczas wznoszenia Hilltop Farm było wykorzystanie rozległych widoków rozciągających się od północy, aż po zachód. Poza widokami, pomysłodawcy ukłonili się w stronę historii miejsca, czyli farmy, na której spotkać niegdyś można było kozy oraz konie, które biegały otoczone szarym płotem.

Części składowe Hilltop Farm

Hilltop Farm inspirowana jest skandynawską nowoczesnością, a na jej fenomen składają się 4 oddzielne budowle wzniesione na wzór nowoczesnej STODOŁY. Każde z segmentów łączą szklane przejścia, które dodają charakteru przestrzeni, a także wprowadzają światło do wnętrza. Co ciekawe, każdy segment posiada indywidualną nazwę. „The Living Barn”, czyli Codzienna STODOŁA mieści elegancką czarną kuchnię, która otwiera się na jadalnię oraz salon. Charakteru przestrzeni dodają ogromne okna, poszerzając przestrzeń, a także zalewając wnętrze naturalnym światłem. Segment sypialniany, czyli „The Sleeping Barn” mieści dwie sypialnie (każda z własną łazienką) oraz dwie sypialnie na niższym poziomie przeznaczone dla gości. Główną łazienkę zdobią wielkoformatowe płytki porcelanowe od podłogi aż po sam sufit. Co więcej, jej bohaterem jest kabina prysznicowa, w pełni przeszklona, minimalistyczna.

Co w swoim wnętrzu kryje jeszcze Hilltop Farm? Część do przechowywania, czyli „The Storage Barn” w swym wnętrzu ma miejsce na trzy stanowiska samochodowe. Garaż nowoczesnej STODOŁY oferuje bezpośredni dostęp do piwnicy, a do jej wnętrza prowadzą pionowe podnoszone drzwi, dzięki którym przestrzeń staje się otwarta oraz przewiewna. Częścią czwartą jest „The Adventure Barn”, czy w wolnym tłumaczeniu STODOŁA przygodowa. Stanowi ona wolnostojący budynek, odseparowany od swojego rodzeństwa, jednak wciąż wykonana w tym samym stylu. Przygodowa STODOŁA jest budynkiem gospodarczym, mieszczącym szpargały mniejsze i większe.

Co oferuje wnętrze Hilltop Farm?

Aby podkreślić otaczający Hilltop Farm krajobraz i ograniczyć rozproszenie widza, wewnątrz króluje minimalizm, subtelne wykończenia oraz monochromatyzm. Uwaga skierowana na wydajność nowoczesnej STODOŁY oraz dbałość o jej zrównoważony charakter, rzuca się w oczy już na poziomie automatyki domowej. Mowa jest tutaj o bezprzewodowym oświetleniu, sterowaniem systemem rolet, inteligentnymi termostatami, zakamuflowanymi głośnikami sufitowymi, dzięki którym wybrane przez nas dźwięki rozlewają się po każdym pomieszczeniu. Każda ze składowych Hilltop Farm posiada indywidualny podgrzewacz wody bez zbiornika, wysokowydajny system HVAC, a także ERV do nieustannej cyrkulacji świeżego powietrza.

Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA