Hope House in Mousehole

PAUL MASSEY
Partnerzy

O inspiracji

Hope House to dawna chata, uznana za zabytek II klasy, która w zeszłym roku zyskała nowe życie, dzięki pracy projektanta wnętrz i fotografa, Paula Masseya.Budynek znajduje się w wiosce rybackiej o dziwnej nazwie Mousehole (z ang. Mysia Nora) w Kornwalii i cieszy się zasłużonym zainteresowaniem blogerów i magazynów branżowych.
Paul Massey jest nie tylko projektantem tych wnętrz, ale też jako jedyny wykonał niezwykłe fotografie, które z pewnością przyczyniły się do sporej popularności całego projektu.
Mousehole to wieś rybacka z własnym portem – to właśnie on stał się tematem przewodnim projektu, przyjmując formę jednocześnie subtelną i wyrazistą.Czy to przez stare deski podłogowe, które wyglądają jakby zniszczyła je sól morska, choć w rzeczywistości pochodzą ze starych rusztowań, czy też przez dekoracje marynistyczne takie jak model żaglówki – całość tworzy wnętrze typowe dla domku na plaży, ale bez przesłodzenia i pretensjonalności.
Domy projektu Paula Masseya mają bardzo wyrazisty styl: zawsze wydają się koncentrować wokół bieli. Także w tym Domku Nadziei nie ma dodatku innych kolorów, dzięki czemu wszystkie subtelne aspekty projekty stoją na równi i są tak samo zauważalne.
W przypadku Hope House dominujące wydają się szarości bieli i beżu, ale całość nie robi się monotonna i nudna – jest natomiast niezwykle spokojna i „kontemplacyjna”. Efekt ten tworzą prawdopodobnie wszystkie małe detale „rozrzucone” po całym domu (stara mapa, piecyk na drewno, trójnożna lampa) – dobrane sprawnym okiem Paula Masseya.
nowoczesna STODOŁA Hope House to styl „shabby chic”, ale bez kopiowania rodem z Nothing Hill. Wszystkie przedmioty do domu zostały znalezione na pchlich targach i widać po nich, że ich „stary wygląd” jest rzeczywiście efektem działania czasu, a nie sprytnego malowania i drapania.
Jeśli więc marzycie o ucieczce w tak piękne miejsce jak nadmorski Domek Nadziei, ucieszy Was pewnie informacja, że jest to możliwe, ponieważ wynajmowany jest on jako domek letniskowy. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie Hope House.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf