Hope House in Mousehole

Paul Massey
Partnerzy

O inspiracji

Hope House to dawna chata, która zyskała nowe życie, dzięki pracy projektanta wnętrz i fotografa, Paula Masseya. Budynek znajduje się w wiosce rybackiej o nazwie Mousehole (z ang. Mysia Nora) w Kornwalii i cieszy się zasłużonym zainteresowaniem blogerów i magazynów branżowych.

Paul Massey jest nie tylko projektantem tych wnętrz, ale też jako jedyny wykonał niezwykłe fotografie, które z pewnością przyczyniły się do sporej popularności całego projektu.
Mousehole to wieś rybacka z własnym portem – to właśnie on stał się tematem przewodnim projektu, przyjmując formę jednocześnie subtelną i wyrazistą. Czy to przez stare deski podłogowe, które wyglądają jakby zniszczyła je sól morska, choć w rzeczywistości pochodzą ze starych rusztowań, czy też przez dekoracje marynistyczne takie jak model żaglówki. Całość tworzy wnętrze typowe dla domku na plaży, ale bez przesłodzenia i pretensjonalności.

Domy projektu Paula Masseya mają bardzo wyrazisty styl: zawsze wydają się koncentrować wokół bieli. Także w tym domku nie ma dodatku innych kolorów, dzięki czemu wszystkie subtelne aspekty projekty stoją na równi i są tak samo zauważalne. W przypadku Hope House dominujące wydają się szarości bieli i beżu, ale całość nie robi się monotonna i nudna – jest natomiast niezwykle spokojna i „kontemplacyjna”. Efekt ten tworzą prawdopodobnie wszystkie małe detale „rozrzucone” po całym domu (stara mapa, piecyk na drewno, trójnożna lampa) – dobrane sprawnym okiem Paula. Wszystkie przedmioty do domu zostały znalezione na pchlich targach i widać po nich, że ich „stary wygląd” jest rzeczywiście efektem działania czasu, a nie sprytnego malowania i drapania.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf