Hotel Chable Yucatán

Jose Lombana arquitectos César Béjar Studio
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Projekt  przeznaczony dla miłośników przyrody i dobrego życia, opiera się na kulturze Majów i niezrównanym bogactwie naturalnym w sercu dżungli Chocholá na Jukatanie. Centralne patio, osobisty raj pośrodku tętniącego życiem środowiska turystycznego, które oferuje każdemu gościowi wyjątkowe wrażenia.

Pomimo powodzi, które dotknęły większą część Meridy, wyzwanie to stało się szansą dla zespołu architektów. Zastosowano tradycyjne metody budowlane stosowane w regionie, podnosząc pomieszczenia, aby zapobiec zalaniu w przyszłości. Wzmocniło to związek zespołu z lokalnymi praktykami i zwyczajami. Bryła pierwsza posiada 4 dachy dwuspadowe porośnięte trawą. Druga, wieża, służy jako przewodnik wyłaniający się z dżungli. Starannie dobrane materiały: marmurowe podłogi, sufity z drewna i lokalne kamienie… Wszystko to łączy się w projekt, który jest zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Zaprojektowano przestrzenie będące uosobieniem wszechstronności i prywatności.

Projekt obejmujący rezydencje o powierzchni 1800 metrów kwadratowych na obszarze 32 hektarów, zanurzony w majestacie dżungli Majów, podzielony jest na dwa projekty skupione wokół patio. Ta przestrzeń, dostępna poprzez odbijające baseny i klatkę schodową, ma typowy układ promieniowy, z dodatkowymi obszarami po bokach i kuchnią, jadalnią, barem i główną łazienką z przodu.

Lokalizacja: Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA