Hotel Longroiva

Fernando Guerra / FG+SG
Partnerzy

O inspiracji

Termy Longroiva w Portugalii sięgają czasów rzymskiej okupacji i to właśnie od tamtych czasów uznawane są za miejsce o znaczeniu nie tylko terapeutycznym, ale też symbolicznym.
Stary budynek Thermal Spa, który pamięta koniec XIX wieku, został odnowiony tak, by na górnym piętrze mieściło się 17 pokoi, a na parterze znajdują się pomieszczenia wspólne. Budynek ten połączony jest z nowymi budynkami specjalnym przejściem, który łączy stare piętro z nowymi modułowymi elementami, w których również znajdują się pokoje dla gości. Każdy z pięciu takich modułów jest ulokowany zgodnie z kierunkiem opadania terenu, zapewniając pomiędzy przestrzenie, które są przepełnione światłem i zwrócone są w kierunku różnych widoków. Budynki te przechodzą w część basenową, która łączy nowy hotel z istniejącymi tu wcześniej termami. Nad poziomem pokojów znajdują się pomieszczenia dodatkowe oraz 10 bungalowów, podzielonych na dwie grupy, które oddzielają kamienne elementy.
Cały kompleks hotelowy to połączenie tradycji z nowoczesnością oraz krajobrazu naturalnego z tym, który umiejętnie stworzył człowiek. Silne połączenie budynków z krajobrazem udało się uzyskać m.in. dzięki starannej selekcji zastosowanych w projekcie materiałów i kolorów, które nawiązują do wegetacji roślin i lokalnych materiałów budowlanych.

Lokalizacja: Meda, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA