Hotel ukryty wśród pól ryżowych

NELSON GARRIDO
Partnerzy

O inspiracji

Sublime Comporta to najlepszy przykład idealnego miejsca do wakacyjnego wypoczynku w otoczeniu pól ryżowych, w cieniu sosen, w bliskim sąsiedztwie winnic i przepięknych, białych plaż. Za projektem tego wielokrotnie nagradzanego, portugalskiego hotelu stoją  Miguel Câncio Martins oraz José Alberto Charrua. Kompleks hotelowy ma obecnie nowe wille, restaurację i spa, a najnowsze budynki idealnie dopasowują się do swego otoczenia. Naturalne materiały, takie jak drewno i trzcina, świetnie współgrają z nowoczesnym projektem willi, który nawiązuje również do klasycznych domków „cabana”. To jednak nie są zwykłe apartamenty dla gości. Każda willa z 2 sypialniami ma swój salon i kuchnię, ogrzewanie podłogowe, kominek wewnętrzny i zewnętrzny, prywatny basen oraz prywatny taras, z którego można cieszyć się spektakularnym widokiem.

Goście mogą spróbować również miejscowych specjałów w restauracji Sem Porta, która nie ma drzwi, a okna ciągną się od podłogi po sufit, zalewając wnętrze naturalnym światłem.
Hotel stawia jednak nie tylko na stylowy wygląd i wygodę, ale też wprowadza wiele ekologicznych rozwiązań. Wyposażony jest w energooszczędne oświetlenie oraz systemy ogrzewania i klimatyzacji. Ma panele fotowoltaiczne, a posadzki zewnętrzne i wewnętrzne pochodzą z recyklingu.

Lokalizacja: Grândola, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA