House in Montalcino

FAUSTO MAZZA
Partnerzy

O inspiracji

Dom stoi w miejscu dzikim, w otoczeniu lasów i wzgórz, które pełne są bujnej roślinności i dzikich zwierząt.Najbliższe otoczenie domu to dolina, w której znajduje się jeszcze kilka innych budynków, z których najciekawszy jest młyn wodny pochodzący z XV wieku oraz stojący obok mały kościółek. Wszystkie budynki były zupełnie opustoszałe, kiedy nowi właściciele kupowali tę nieruchomość.
W takich okolicznościach do pracy przystąpili architekci, którzy mieli odnowić dom zachowując całą jego konstrukcję, ale zamieniając go w prosty, letni domek, pełen komfortu i nowoczesnych wygód.
Budynek ma dwa piętra i trzy poziomy. Przestronna kuchnia i elegancki salon znajdują się na parterze, a na piętrze urządzono sypialnie i pomieszczenia dodatkowe. W piwnicy znalazło się miejsce na basen, salę do ćwiczeń oraz piwniczkę na wino. Mały kościółek został zamieniony w uroczy domek dla gości.
Sporo uwagi poświęcono oświetleniu całej przestrzeni, także tej zewnętrznej. Projektanci zadbali o to, by odpowiednie światło spajało całą posiadłość, podkreślając jednocześnie jej charakter i spuściznę. Istotnym punktem było podświetlenie progu do domu głównego, które wita gości i zaprasza ich do różnych przestrzeni i pomieszczeń. W kuchni umieszczono dużą lampę, która zapewnia ciepłe światło i sprawia, że to miejsce staje się bardziej przytulne od wewnątrz, zyskując nieco romantyczny charakter dla tych, którzy patrzą na kuchnię z ogrodu. Nie zapomniano też o oświetleniu funkcjonalnym, które doświetla istotne miejsca domu, zwiększając wygodę mieszkańców.
Cała posiadłość wydaje się być miejscem idealnym do relaksu i odpoczynku, a po zmierzchu – dzięki odpowiednim zabiegom i technologiom – zamienia się w krainę snów i marzeń, gdzie króluje prawdziwa magia.

Lokalizacja: Montalcino, Toskania, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA