House in Silhouette

Andever Peter Bennetts
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

House in Silhouette, położony na dużym, malowniczym bloku na obrzeżach podmiejskiego Melbourne, to współczesny dom o wiejskich korzeniach. Ten duży dom rodzinny zaprojektowano z uwzględnieniem jego kontekstu i wymagań klienta.

Nie wiejski, nie podmiejski

Projekt House in Silhouette dotyczył dużego domu rodzinnego na pochyłym terenie w Berwick. Nie wiejska, ale nie podmiejska, przedmiotowa działka to działka o małej gęstości zaludnienia, odpowiednia dla entuzjastów jeździectwa lub hodowców hobbystów. Aby uszanować ten kontekst, dom zaprojektowano jako nowoczesny i trwały z silnymi wizualnymi odniesieniami do wiejskiego domu.

Osadzony w krajobrazie

Dzięki zaakcentowanym szczytom i trwałej palecie materiałów ze stali falistej i pomalowanej na biało cegły, dom ma silną tożsamość. Jednocześnie cicho wpisuje się w krajobraz. Aby ułatwić życie rodzinne, dom umożliwia łatwe zamykanie przestrzeni, gdy nie są używane, lub otwieranie, gdy zajdzie taka potrzeba. Inną kluczową kwestią było uwzględnienie przestrzeni ogrodowych, dziedzińców i majestatycznych wschodnich widoków. House in Silhouette pokazuje, w jaki sposób architektura może nadać ulicy poczucie miejsca, jednocześnie zapewniając dom rodzinny osadzony w krajobrazie.

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt