nowoczesna STODOŁA w leśnym anturażu

Partnerzy

O inspiracji

House in the woods to kultowy już projekt nowoczesnej STODOŁY autorstwa ukraińskiego wizualizatora Antony’ego Polyvianyi.Projekt House in the woods to piękny dom, zachowany w czarnej kolorystyce. Na pierwszy rzut oka, ciemna elewacja powoduje wrażenie zamknięcia przed światem. Punkt kontrastowy stanowią duże przeszklenia, przez które przebijają się smugi światła z wnętrza. Wnętrze domu łączy tradycyjny dom mieszkalny ze współczesnym wystrojem otwartych przestrzeni i minimalistyczną dekoracją.

Projekt wcielono w życie. Podjęli się tego architekci z firmy ARCHISPEKTRAS. Właściciele domu to para miłośników bluesa, która marzyła o miejscu, w którym bez przeszkód będą mogli oddawać się swojej pasji i spotykać z przyjaciółmi i rodzina. Tak powstał ich „czarny dom z białą duszą” pośrodku lasu.

Małżeństwo marzyło o wysokiej przestrzeni w części centralnej domu, gdzie miał się znaleźć salon. To właśnie przez tę przestrzeń do każdego pomieszczenia w budynku miała docierać piękna, choć melancholijna muzyka. Wszystko to udało im się  osiągnąć w tym projekcie. W lecie mieszkańcy mogą otwierać szklaną ścianę domu, siadając na dużym, drewnianym tarasie i cieszyć się sowim ukochanym bluesem w akompaniamencie śpiewu ptaków.

Lokalizacja: Litwa,
Tekst: nowoczesna STODOŁA