House V

DSP FOTOSTUDIO
Partnerzy

O inspiracji

Większość z farm w rejonie Roeselare w Belgii miała dwa elementy, ustawione równolegle lub prostopadle do siebie. Tym razem jednak architekci zdecydowali, że stworzą dom w kształcie litery „L”, który stanąć miał naprzeciwko stodoły, nadając nadrzędną rolę części mieszkalnej. Nowoczesna STODOŁA stanęła w głównym miejscu na działce i działa jak podstawa obrotowa we wszystkich kierunkach farmy.Prosty kształt oraz wykorzystanie współczesnych materiałów (drewno i cynk) sprawiają, że dom staje się współczesną interpretacją wiekowej architektury. W tym miejscu tworzy jednak harmonię, choć wyróżnia się nieco wśród tradycyjnych stodół z czerwonej cegły.
Przestrzenie dzienne zwrócone są w kierunku najbardziej cennej części działki, czyli na zachód, w stronę podwórza lub drugiego skrzydła mieszkalnego. Sypialnie znajdują się od północy i wschodu, zapewniając panoramiczne widoki na otaczający dom wiejski krajobraz.
Wystrój wnętrza
Kolorowe przedmioty, jakie pojawiają się w środku, przełamują podstawową paletę kolorów, którą jest biel w połączeniu z szarym, polerowanym betonem na podłogach oraz ocieplającymi wnętrze drewnianymi ramami okien.

Lokalizacja: Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

DSP FOTOSTUDIO