Houten Schuurwoning passiefhuis

Schoots Architecten BNA Jeroen Musch
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Houten Schuurwoning passiefhuis to bryła stworzona z drewnianych belek, dzięki czemu kunszt i materiał wyrażają się w szczegółach. Konstrukcja kratownicowa została dostarczona i wykonana z wielką starannością przez firmę NOESK.

Dębowe wiązary są główną konstrukcją nośną i podtrzymują dach Houten Schuurwoning passiefhuis. Ze względu na swój kształt dach zapewnia wystarczającą ilość cienia wewnątrz, aby latem dom się nie przegrzewał. Wypełnieniem kratownic są ściany CLT z elementami drewnianymi i szklanymi frontami z potrójnym przeszkleniem. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, takich jak włókno drzewne i wełna lniana, nie jest potrzebna folia z tworzywa sztucznego, a dom może oddychać, co zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu. Nawet izolacja jest wykonana z drewna! Wszystkie ściany są maksymalnie ocieplone, co oznacza, że dom zużywa minimalną ilość energii.

Dom jest pozbawiony gazu, a dach wypełniono panelami fotowoltaicznymi, co zapewnia niezbędną energię elektryczną. Dom stał się magazynem CO2 ze względu na użycie dużej ilości drewna i dlatego natychmiast po wybudowaniu jest ujemny pod względem emisji CO2. Oprócz tego, że jest to dobre dla planety, jest to przede wszystkim bardzo wygodne i przyjemne środowisko życia!

Lokalizacja: Veenendaal, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA