nowoczesna STODOŁA

  Hygge Park – osiedle domów na Śląsku

  Kategorie: Z Polski

  O inspiracji

  Projekt osiedla zaprojektowany przez GIGAarchitekci został opracowany z naciskiem na jakość życia mieszkańców. Zawiera wiele powszechnie niespotykanych w inwestycjach deweloperskich elementów.

  Całość porządkuje prosta zasada kompozycyjna a założenie bogate jest w przestrzenie wspólne, które zwykle są pomijane z uwagi na wysoki koszt realizacji. Zabudowa usytuowana jest obwodowo wokół głównej, szerokiej i zazielenionej alei. Przestrzeń ta tworzy rodzaj agory. To główna oś komunikacyjna, ale z uwagi na geometrię i przestronny charakter jest to też przestrzeń spotkań mieszkańców, zabaw dzieci i ogólnej rekreacji. Osiowo, przez środek osiedla przebiega zielony pas terenu rekreacyjnego z drzewami, ławkami i ogólnodostępną przestrzenią, stanowiącą namiastkę rynku.

  Można tam spędzać czas z całą rodziną nie opuszczając terenu osiedla. Aleja ma na celu pobudzenie sąsiedzkich interakcji i nawiązuje do wiejskiego nieco charakteru sąsiedniej zabudowy. Dodatkowo wygospodarowano niezależną przestrzeń na plac zabaw. Całość stanowi unikatowe w skali regionu rozwiązanie, gdzie głównym celem nie było zagospodarowanie przestrzeni z naciskiem na intensywność zabudowy a na jakość życia mieszkańców całej osady.

  Rozwiązania architektoniczne

  Architektura osiedla Hygge Park stanowi próbę współczesnego połączenia dziedzictwa śląskiej architektury mieszkaniowej, tak zwanego stylu skandynawskiego z charakterem lokalnej podmiejskiej zabudowy. Budynki zaprojektowano w sposób logiczny i sprawiedliwy. Każdy z domów jest dobrze nasłoneczniony bez względu na jego lokalizację względem stron świata i okolicznych terenów. Obiekty zlokalizowane od strony południowej nasłonecznione są bezpośrednimi otwarciami na otoczenie. nowoczesne STODOŁY zlokalizowane po stronie północnej dodatkowo nasłoneczniono za pomocą dużych przeszkleń piętra i wpuszczającej światło do domu antresoli. Rozwiązanie takie dodaje przestronności części dziennej i buduje klimat wnętrza za pomocą gry świateł.

  We wszystkich budynkach zastosowano spektakularnej wielkości przeszklenia otwierające dom na ogród. Takie rozwiązanie sprawia, że kuchnia, jadalnia i salon płynnie przechodzą w zadaszony taras a ten dalej w ogród. Całość stanowi serce ogniska domowego a te przeplata się z otoczeniem. Domy zaprojektowano jako bliźniacze. Jednak zastosowane w nich rozwiązania architektoniczne podkreślają indywidualność każdego segmentu oraz zapewniają prywatność wszystkim mieszkańcom. Czytelna jest indywidualna forma każdego budynku.

  Jasny jest też podział na strefy funkcjonalne:

  • główna ogólnodostępna centralna aleja,
  • plac zabaw,
  • strefa prywatna w domach,
  • półprywatne, zadaszone, wydzielone między sobą architektonicznie tarasy i ogrody.

  Hygge Park

  Inwestycja jednorodzinną na Śląsku zaprojektowana przez GIGAarchitekci, położona jest w sąsiedztwie trzech miast: Katowic (19 km), Tychów (12 km) oraz Mikołowa (5 km). Hygge Park to unikalny na rynku koncept miejsca, nastawionego na komfort i jakość życia mieszkańców, o unikalnej skandynawskiej architekturze i zielonym otoczeniu. Idea Hygge Park ma swoje źródło filozofii hygge – tworzenia miejsca dającego szczęście, poczucie bezpieczeństwa.

  Zaplanuj swój nowy dom

  Budynki zaprojektowano w sposób logiczny i sprawiedliwy. Każdy z domów jest dobrze nasłoneczniony bez względu na jego lokalizację względem stron świata i okolicznych terenów.

  Domy zaprojektowano jako bliźniacze. Jednak zastosowane w nich rozwiązania architektoniczne podkreślają indywidualność każdego segmentu oraz zapewniają prywatność wszystkim mieszkańcom. Czytelna jest indywidualna forma każdego budynku oraz jasny podział na strefy funkcjonalne.

  Domy dostępne są w dwóch wariantach:

  • Powierzchnia domów oznaczonych jako A: 193,83 m2
  • Powierzchnia domów oznaczonych jako B: 198,81 m2

  Dowiedz się więcej o Hygge Park na www.hyggepark.pl

  Zainteresował Cię projekt? Zajrzyj i skontaktuj się z GIGAarchitekci:

  GIGAarchitekci