Ośrodek wypoczynkowego w pięknym, wiejskim stylu

TOTAL ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Ten kompleks znajduje się w Xiaogan w chińskiej prowincji Hubei. To pierwszy, ukończony projekt firmy Zhuo’er Group w okolicy zwanej PeachBlossom Town.
Firma Zhuo’er Group, bazując na przyrodniczych zaletach tego miejsca, planuje stworzyć idylliczne miasteczko, które będzie składało się z ośrodka wypoczynkowego w pięknym, wiejskim stylu oraz parków rozrywki przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Zbudowana tu niedawno willa, która jest nawiązaniem do lokalnej kultury i wiejskiego stylu życia, szybko stała się atrakcją turystyczną dla mieszkańców miasta Wuhan i terenów do niego przyległych.Pawilon o nazwie “J”, modelowy przykład architektury tego miejsca, to nie tylko okno na Peach Blossom Town, ale też miejsce uznawane za recepcję dla sporej liczby turystów, jaka przyjeżdża w to miejsce. Willa znajduje się w części północnej wioski i zwrócona jest w stronę małego stawu oraz brzoskwiniowego lasu od strony południowej. nowoczesna STODOŁA składa się z trzech poziomów. Wejście od strony północnej prowadzi do pięknego miejsca, z którego można dostrzec wysokość dwóch pięter konstrukcji. Stojąc na tarasie najwyższego pietra, rozciąga się przed gośćmi piękny, rozległy widok na południe. Widok budynku wraz z sąsiednimi wioskami miał tworzyć harmonijną atmosferę – wyjaśniają architekci.

Różne połączenie wszystkich trzech pięter konstrukcji tworzy różnorodne balkony, tarasy oraz przestrzenie „pół-zewnętrzne”. Główna część parteru to przede wszystkim pokoje hotelowe. Piętro najwyższe to niezależny apartament, który składa się z dwóch sypialni głównych, a piętro pośrednie zawiera hall wejściowy, jadalnię, miejsce spotkań i pracy. Cały budynek jest klasyczny, ale jednocześnie nowoczesny i bardzo estetyczny.

Wykończenie wnętrz, łącznie z meblami, opiera się głównie na elementach naturalnych, które pasują do rosnącego obok lasu brzoskwiniowego. Dekoracyjne są natomiast zastosowane materiały tekstylne oraz ornamenty wykonane np. w kamieniu.

Przestronny projekt przełamuje stereotypy oraz pozostawia wiele możliwości wyobraźni gościom, którzy w to miejsce przyjeżdżają.  W ich oczach mogą odbijać setki drzew brzoskwiniowych, które największe wrażenie robią oczywiście w sezonie kwitnienia.

Lokalizacja: Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

TOTAL ARCHITECTURE