Jackson Hole House – kamienny dom osadzony w górskim krajobrazie

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Jackson Hole House położony jest wysoko nad miastem Jackson. Jego lokalizacja charakteryzuje się rozległymi widokami na ośnieżone szczyty i dolinę Parku Narodowego Grand Teton.Klienci, sami wyjątkowo utalentowani projektanci, rozpoczęli ten projekt po zakochaniu się w tym miejscu i wyruszyli w podróż, aby stworzyć piękny dom w tym niezwykłym krajobrazie.

Projekt połączył elementy zarówno europejskiego domku, jak i klasycznej amerykańskiej chaty. Orientacja, projekt i naturalne materiały – zrekultywowane i nowe – zapewniają połączenie budynku z gruntem. Dach gontowy z posrebrzanego cedru wtapia się w majestatyczny krajobraz.

W miarę upływu lat zewnętrzna kamieniarka pokryje się porostami, przez co budynek jeszcze bardziej połączy się ze swoim otoczeniem. Detal i charakter domu opracowano w ścisłej współpracy z naszymi klientami. Wybrano ograniczoną paletę naturalnych materiałów, które zostaną ulepszone przez patynę użytkowania i upływającego czasu.

Zapach drewna, dotyk podłogi pod stopami, wyczuwalne kontury uchwytów i poręczy oraz swobodnie przepływająca przez dom bryza, gdy szklane ściany się rozsuwają. Doświadczenie jest zmysłowe i autentyczne. Stworzono unikalną atmosferę.

Lokalizacja: Wyoming, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA