Jackson Tech House

GIBEON PHOTOGRAPHY
Partnerzy

O inspiracji

Jackson Tech House to rezydencja osadzona na zboczu o dwóch pochyłych płaszczyznach w mieście Jackson Hole w stanie Wyoming w USA. Projekt opracowany został przez firmy Cushing Terrell i Hoyt Architects, którzy wykorzystali w nim spektakularne widoki na masyw górski Teton. Wprowadzili też do niego wiele unikatowych, nieco cudacznych innowacji, umieszczając je w ciepłym, choć współczesnym opakowaniu.Jackson Tech House to rezydencja osadzona na zboczu o dwóch pochyłych płaszczyznach w mieście Jackson Hole w stanie Wyoming w USA. Projekt opracowany został przez firmy Cushing Terrell i Hoyt Architects, którzy wykorzystali w nim spektakularne widoki na masyw górski Teton. Wprowadzili też do niego wiele unikatowych, nieco cudacznych innowacji, umieszczając je w ciepłym, choć współczesnym opakowaniu.

Różne poziomy terenu łączą podgrzewane, betonowe podjazdy lub tarasy. Wewnętrzna zjeżdżalnia, oświetlona wszelkimi odcieniami światła LED, łączy główny poziom domu z pomieszczeniem rekreacyjnym. Projekt jest pełen nowinek technologicznych i autorskich rozwiązań. Są tu panele słoneczne, zielone dachy, przezroczyste panele podłogowe przy wejściu, łóżka trzypiętrowe, mechanicznie otwierane drzwiczki kominkowe, parowy piec do pizzy, czy też zasłony rozsuwane z pomocą specjalnego systemu. Od zewnątrz technologia jest już nieco mniej widoczna, ponieważ tu dominują cynkowane panele, deski zagrodowe, stal oraz porośnięte mchem skały.

Tech House to współczesny dom weekendowy, który powstał w wyniku udanej współpracy między specjalistami z różnych dziedzin.

Lokalizacja: Jackson Hole, Wyoming, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA