Kamienny domek dla gości

NORTHWORKS ARCHITECTS AND PLANNERS
Partnerzy

O inspiracji

Firma Northworks Architects and Planners zaprojektowała ten kamienny budynek jako domek dla gości. Budynek ma prosty kształt z dwuspadowym dachem i zadaszoną werandą.
Do tego małego domku wchodzi się z werandy przez tzw. francuskie drzwi. Wewnątrz z jednej strony znajdziemy łazienkę z drzwiami przesuwnymi w stylu STODOŁY, a z drugiej strony umieszczona została kuchnia, cofnięta między dwie szafy. Pozostałe 32,5 m2 przestrzeni pełni funkcje sypialni i salonu. Wnętrze domku zostało obite deskami sosnowymi pochodzącymi z odzysku, co pozwoliło stworzyć wrażenie przebywania w starej, drewnianej chacie. Kontrast stanowi kuchnia, która ma nowoczesne linie i w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej. Kolejnym zaskoczeniem, który wyłamuje się ze stylu starej chatki, jest podłoga z polerowanego betonu. Pomimo kontrastów wszystkie materiały świetnie ze sobą współgrają, tworząc ciepłą, sielską atmosferę.

Także na zewnątrz nie brakuje zaskakujących materiałów, które pasują tak dobrze do całości, że wiele osób ich wręcz nie zauważa. Przykładem mogą być stalowe kolumny i belki wykorzystane na werandzie. Na ścianach pojawiają się też lamki o charakterze mocno industrialnym.
W takim otoczeniu udany wypoczynek jest gwarantowany.

Lokalizacja: USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA