Kentucky Couple Brings Antique Log Cabin Back to Life

Partnerzy

O inspiracji

Jego żona Tammy upewniła go jeszcze w tym przekonaniu, mówiąc, że w tym miejscu „czuje się jak w domu”.I choć droga do odnowienia domku była z pewnością trudniejsza od spaceru po parku, para może teraz pochwalić się, że ma jedną z najpiękniejszych, drewnianych chat w stylu „vintage” w całym stanie – o ile nie w całych Stanach.
Jan Paul zobaczył tę chatę po raz pierwszy, jeżdżąc po Louisville wraz z agentem nieruchomości, poszukując miejsca, w którym mógłby stworzyć wiejski dom. Chata była ukryta w lesie nad jeziorem, prawie w całości porośnięta bluszczem.
„To był pierwszy dom, jaki odwiedziliśmy w drugim dniu poszukiwań” – wspomina. „Skręciliśmy w zarośniętą drogę, przejechaliśmy przez mostek nad strumykiem i pojechaliśmy wzdłuż jeziora. Zastanawiałem się, gdzie mnie zabiera agent.”
Kiedy jednak Jan Paul zobaczył mały domek, który według niego ma około 175 lat, stwierdził: „To jest właśnie to. Nie musisz pokazywać mi już nic więcej…”
Jean Paul wraz z Tammy ściągnęli bluszcz ze ścian zewnętrznych domku, położyli nowy dach, zainstalowali nowe rury doprowadzające wodę oraz system ogrzewania, wentylacji i kanalizacji (HVAC system). W środku odczyścili podłogi i sufity oraz ściągnęli tapety ze ścian. Niektóre ze ścian pomalowali, by rozjaśnić przestrzeń. Część drewnianych belek wewnętrznych została wymieniona na belki z drewna cedrowego pozyskanego na miejscu, a przy okazji zmniejszono nieco kąt nachylenia dachu budynku.
Na strychu urządzono sypialnię oraz łazienkę, a największą atrakcją parteru jest przytulny salon z wapiennym paleniskiem. Obok znajduje się też maleńka kuchnia, która ma odnowioną podłogę oraz odsłonięte łączenia i belki.
W całej chacie widać, że państwo Donelsonowie z ogromną pasją podeszli do renowacji ich małej chaty, dbając o podkreślenie jej historii i charakteru.
„To miejsce szepcze do mnie każdego dnia, przypominając mi skąd pochodzimy” – mówi Jan Paul. „Nie każdy kto przekracza granicę tego miejsca czuje taką więź z historią, ale ci, którzy doceniają znaczenie miejsca, czasu i dziedzictwa, jakie pozostawili nam nasi ojcowie, odnajdują w tej chacie.

Lokalizacja: Kentucky, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA