Kolorowa perła Gloucestershire

Rapture & Wright Paul Massey
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Para odpowiedzialna za tkaniny i tapety Rapture & Wright jest przyzwyczajona do łączenia swoich talentów w celu uzyskania twórczego efektu. Widać to zwłaszcza przy projektowaniu STODOŁY w Gloucestershire, w której mieszkają i pracują.

Początkowo Peter i Rebecca wynajmowali dom, który okazał się za mały dla ich rosnących zamówień. Na szczęście w gospodarstwie rodziców Rebeki znajdowała się zbędna STODOŁA. Nikt nie wierzył, że uda im się coś z nią zrobić. Para była jednak pewna, że jest to idealne miejsce do zbudowania zrównoważonego warsztatu i domu. Realizacja projektu trwała siedem lat. W STODOLE znajduje się obecnie sześć sypialni oraz cudownie nazwany „pokój wymagań”, który ma wiele zastosowań: studio jogi, studio fotograficzne, sala imprezowa i miejsce do gry w ping-ponga.

Główną część stanowi obecnie kuchnia z jadalnią i salonem. Kuchnię z drzwiami szafek w różnych kolorach zaprojektował Peter. Aby podzielić długą przestrzeń, wpadli na sprytny pomysł zastosowania wąskich, poziomych belek na suficie i surowo wyciętych, spranych desek na ścianach salonu. W całym obiekcie wprowadzono zakrzywione ściany, aby złagodzić ostre krawędzie. Cały dom odzwierciedla charakterystyczny styl firmy i jest w pełni spójny. „Lubimy proces projektowania i wytwarzania rzeczy – niezależnie od materiału” – mówi Peter. Dom i warsztat są w dużej mierze samowystarczalne. Żadne z nich nie podłączono do sieci kanalizacyjnej, dlatego zainstalowano system żywych stawów do uzdatniania całej wody. Dom ogrzewa pompa ciepła, a układ paneli słonecznych zapewnia energię.

Lokalizacja: Gloucestershire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA