Koncepcyjna triada nadmorskiej STODOŁY

Zdjęcia dzięki uprzejmości właścicieli Natalii i Jakuba
Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesna STODOŁA pierwotnie miała funkcjonować połowicznie jako pracownia oraz magazyn – bez poddasza mieszkalnego. Proces budowy jednak zweryfikował koncepcję STODOŁOWEGO budynku gospodarczo-użytkowego w nadmorskiej Łebie.

Ceglana STODOŁA stawała na nogi przez dwa lata – był to przełom 2020 i 2021 roku. Pan Jakub – właściciel bryły, decyzję o transformacji idei gospodarczej w częściowo mieszkalny obiekt podjął dość spontanicznie. „W ostatniej chwili zachowawczo wrzuciliśmy „opcje” z poddaszem użytkowym do aranżacji. Stało się”. Na parterze dwie połowy budynku przedziela korytarz z dojściem do klatki schodowej, która prowadzi na poddasze. Poddasze, na którym znajduje się mieszkanie liczy 160m2. Wnętrze mieści salon z kuchnią i jadalnią, sypialnię, 2 pokoje dziecięce, garderobę, spiżarnię oraz dwie łazienki.

Elewację wykonano z ciętej poniemieckiej cegły. Każda z płytek jest piaskowana.

Z kolei budynek ogrzewany jest ecopeletem drzewnym. Działkę o wielkości 3000m podzielono na 2 sekcje, prywatną 1000m (ze stodołą) i 2000m2 gdzie w przyszłości staną domki letniskowe także w bryle STODOŁY. Właściciel marzy o 5 nowoczesnych STODOŁACH, gdzie schronienie znaleźliby STODOŁOWI amatorzy wypoczynku.

Otoczenie? Na posesji dokonano nasadzeń. W sumie około 1000 drzew i roślin: tuje szmaragd oraz buki, brzozy, jarzębiny i inne rośliny ogrodowe. Teraz pozostaje tylko zaczekać, aż rośliny urosną, a Pan Jakub zaleje fundamenty STODÓŁ wypoczynkowych.

Chcesz zaprezentować swoją nowoczesną STODOŁĘ na naszym portalu? Napisz do nas na adres: rafal@nowoczesnastodola.pl bądź daria@nowoczesnastodola.pl.

Lokalizacja: Łeba, Polska

Architekt

Zdjęcia dzięki uprzejmości właścicieli Natalii i Jakuba