Kownatki – osiedle domów w otoczeniu lasu i jeziora

ARCHMONDO Piotr Kowalczyk

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Kownatki to osiedle domów, które położone będą nad urokliwym jeziorem o tej samej nazwie. Osiedle będzie sąsiadować z sosnowym lasem wdzierającym się na posesje domów.

Budynki na planie prostokąta z dwuspadowym dachem nawiązują formą do tradycyjnej zabudowy mazurskiej, w nowoczesnym wydaniu. Domy zaprojektowane zostały w trzech wariantach elewacji: drewno, płyty betonowe i ceramika. Dzięki temu całe osiedle zyskuje różnorodny charakter, a przyszli mieszkańcy mają wybór wykończenia elewacji według własnych preferencji. Zaprojektowane duże przeszklenia zapewniają przenikanie się wnętrza z otaczającą przyrodą.

Domy mogą funkcjonować zarówno jako całoroczne, jak i letniskowe. Na terenie osiedla znajduje się prywatna plaża z przystanią, korty tenisowe, boiska, plac zabaw, miejsca do wypoczynku.

Projekt Kownatki jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy szukają komfortowego miejsca zamieszkania i wypoczynku w otoczeniu natury.

Śledź codzienność ARCHMONDO Piotr Kowalczyk w mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku. Jeśli jesteście ciekawi innych projektów pracowni, koniecznie zerknijcie do ich zakładki na naszej stronie.