Lake House

Cadas Arquitetura MCA Estudio
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt “Lake House” to efekt pracy architektów z brazylijskiej firmy Cadas Arquitetura. Budynek – jak sugeruje nazwa – stoi nad wodą, choć nie jest to zbiornik zupełnie naturalny. W tym przypadku także jest to dzieło architektów.

„Wiosną patrzyliśmy na to jak dookoła rozkwita roślinność i zaczyna wkraczać na działkę w Itaipava. Wtedy wpadliśmy na pomysł, by zbudować małą zaporę, tworząc naturalny basen z bieżącą wodą, ale z cementowym dnem. Dzięki temu można w nim także pływać.” – wyjaśniają architekci. Nad jeziorkiem powstał przeszklony aneks, stając się doskonałym miejscem do podziwiania naturalnych krajobrazów działki. Ten dom ma jednak znacznie więcej ciekawych miejsc. Jest w nim salon do relaksu, sala do ćwiczeń, specjalne pomieszczenie do naprawy rowerów oraz jacuzzi.

Sam budynek jest również niezwykły. Jego dużą część zorganizowano na otwartym planie, dzięki czemu jedno pomieszczenie przechodzi płynnie w drugie. Sufit jest bardzo wysoki, a przedłużenia dachu przypominają swym wyglądem starodawne, małomiasteczkowe stacje kolejowe znane z brazylijskich krajobrazów. nowoczesna STODOŁA stoi na nieco wyższej części działki. Dzięki temu można z niego podziwiać całą nieruchomość, ogród, rzekę i jezioro. Wygląda jak ogromny dom zorganizowany na jednym poziomie.

Lokalizacja: Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA