Lake House

Partnerzy

O inspiracji

Projekt “Lake House”, czyli „Dom nad jeziorem” to efekt pracy architektów z brazylijskiej firmy Cadas Arquitetura. Budynek – jak sugeruje nazwa – stoi nad wodą, choć nie jest to zbiornik zupełnie naturalny. W tym przypadku także to małe jeziorko jest dziełem architektów.

– „Kiedy wiosną patrzyliśmy na to jak dookoła rozkwita roślinność i zaczyna wkraczać na działkę w Itaipava, wpadliśmy na pomysł, by zbudować małą zaporę, tworząc naturalny basen z bieżącą wodą, ale z cementowym dnem. Dzięki temu można w nim także pływać. Kiedy powstał ten naturalny basen, zaczął swym wyglądem przypominać małe jeziorko” – wyjaśniają architekci w opisie tego projektu.Nad jeziorkiem powstał przeszklony aneks, stając się doskonałym miejscem do podziwiania naturalnych krajobrazów działki. Ten dom ma jednak znacznie więcej ciekawych miejsc. Jest w nim salon do relaksu, pokój parowy, sala do ćwiczeń, specjalne pomieszczenie do naprawy rowerów oraz jacuzzi.

Sam budynek jest również niezwykły. Jego duża część została zorganizowana na otwartym planie, dzięki czemu jedno pomieszczenie przechodzi płynnie w drugie. Sufit jest bardzo wysoki, a przedłużenia dachu przypominają swym wyglądem starodawne, małomiasteczkowe stacje kolejowe znane z brazylijskich krajobrazów.

nowoczesna STODOŁA stoi na nieco wyższej części działki, dzięki czemu można z niego podziwiać całą nieruchomość, ogród, rzekę i jezioro. Wygląda jak ogromny dom zorganizowany na jednym poziomie.

– „Stworzyliśmy zestaw dachów, które nadały płynny charakter projektowi, łącząc je jednym, uniesionym tarasem, który ciągnie się w kierunku rzeki” – wyjaśniają architekci.
Na samym końcu domu znajduje się otwarty kominek, a pokój kinowy wewnątrz budynku połączony jest z salonem, który zorganizowany jest również wokół kominka, tym razem wyłożonego płytką łupkową. Tę samą płytkę łupkową wykorzystano również w pięknej kuchni, która płynnie przechodzi w jadalnię.

Lokalizacja: Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA