Lake House

MOKAA architekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Projekt domu obejmuje pięć parterowych brył o dwuspadowych dachach, połączonych szklanymi łącznikami oraz jedną horyzontalną bryłę z płaskim, zielonym dachem. Dom położony jest w malowniczej scenerii nad jeziorem, gdzie kompozycja brył tworzy urokliwy krajobraz. W projekcie przewidziano liczne miejsca do wypoczynku, doskonale sprzyjające relaksowi nad brzegiem jeziora.

Lake House to pięć brył parterowych, przykrytych dwuspadowymi dachami o funkcjach:

  • Master bedroom – sypialnia z garderobą i łazienką. Ta część ma dostęp do prywatnego patio z tarasem, w formie mostu wiszącego, nad dekoracyjnym zbiornikiem wodnym. Od strony ogrodu znajduje się taras nad jeziorem, połączony z tarasem pokoi dziecięcych mostem wiszącym
  • Strefa nocna – trzy pokoje dziecięce wraz z pomieszczeniami pomocniczymi
  • Strefa wejściowa – bryła środkowa. Od podjazdu do strefy wejściowej prowadzą płyty na dekoracyjnym zbiorniku wodnym. Nad zbiornikiem nieopodal wejścia znajduje się wyeksponowany samochód sportowy w szklanej gablocie.
  • Strefa dzienna z tarasem nad jeziorem
  • Strefa wypoczynkowa – siłownia, sauny, grota solna, pokój gościnny oraz gabinet

Właściciele, poza częścią mieszkalną i strefą wypoczynkową, chcieli, aby projekt uwzględniał dodatkowe miejsce dla samochodów. Architekci sprostali temu zadaniu, projektując trzy garaże: na sprzęt oraz pojazdy sportowe, na samochody do użytku codziennego, oraz na samochody kolekcjonerskie wraz z gablotą na samochód sportowy – garaże znajdują się w parterowej, płaskiej bryle o obłym kształcie. Od strony wjazdu, właściciele podziwiać mogą patio z dekoracyjnym zbiornikiem wodnym, a tuż przy sypialni, dodatkowo dostępny jest jeszcze taras.

Na jeziorze, od strony ogrodu, znajduje się wyspa z małym tarasem wypoczynkowym, na którą można dostać się na przykład za pomocą deski wodnej. Większy taras, to część wypoczynkowa z leżakami, jacuzzi oraz z częścią z paleniskiem, do którego dostęp możliwy jest za pomocą płyt betonowych.

Lokalizacja: woj. lubelskie
Powierzchnia: 1750m2

Więcej ciekawych projektów od MOKAA architekci znajdziecie w zakładce na naszej stronie. Zachęcamy także do śledzenia ich aktywności w mediach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie.