Lakeside Midcentury

Celeste Robbins Roger Davies
Partnerzy

O inspiracji

Przejrzysta forma domu harmonijnie komponuje się z krajobrazem nad jeziorem, oddając hołd naturze swoimi materiałami i designem.

Ta renowacja klejnotu z połowy stulecia zaprojektowana przez Winstona Eltinga respektuje zasady projektowania z połowy stulecia. Jednocześnie sprawia wrażenie nowoczesnego i świeżego, nie obciążonego przeszłością. Godna podziwu jest absolutna prostota oryginalnego projektu. Chociaż jest to prosty prostokąt o powierzchni mieszkalnej poniżej 280 metrów kwadratowych, wydaje się, że jest to o wiele więcej. Nieruchomość obejmuje bowiem powierzchnię ponad jednego hektara i maksymalnie ją wykorzystuje.

Front domu charakteryzuje się rygorystyczną kompozycją ceglanych ścian i drewnianych żaluzji, ale fasada nad jeziorem jest całkowicie przezroczysta i otwiera się na lśniącą wodę i strzeliste buki. Idea przejrzystości jest obecna w całym wnętrzu domu, z szeregiem dziedzińców wkomponowanych w układ. W całej przestrzeni zintegrowano dziwaczne momenty niuansów, takie jak kominek w salonie zbudowany z cegły Chicago. Dzięki pięknemu odcieniu różu kominek umieszczono asymetrycznie w pomieszczeniu, przesuwając się na bok, tworząc intymną relację z wbudowanym kącikiem wypoczynkowym.

Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA