Leigh Fermor House

Miguel Flores Vianna
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Pisarz Patrick Leigh Fermor i fotografka Joan Eyres Monsell znaleźli idealne miejsce na budowę swojego greckiego domu. Tuż za miastem Kardamyli, na samym szczycie półwyspu Mani. Patrick pływając w pobliżu, znalazł cypel położony pomiędzy dwiema zatokami porośniętymi wiekowymi drzewami oliwnymi. Piękno i izolacja tego miejsca pomogły parze podjąć decyzję o budowie tego pięknego domu.

Dom jest nieustannie przecinany przez wiatry, spowijany zapachami ogrodów i otaczającego go lasu. Ponieważ dom zaprojektowano w dużej mierze instynktownie, można śmiało powiedzieć, że właściciele musieli mieć wrodzone wyczucie proporcji i równowagi. Budynek nie jest zbyt duży, ale sprawia wrażenie przestronnego i ekspansywnego.

Dom Kardamyli zapewnił młodej parze idealne miejsce na odosobnienie i spokojną pracę. W 1996 roku przekazali swój dom Muzeum Benaki, aby przyczynić się do realizacji misji Muzeum. Wyrazili pragnienie, aby dom pozostał otwarty dla publiczności. Działalność Leigh Fermor House obejmuje rezydencje i działalność edukacyjną we współpracy z partnerskimi uniwersytetami, a także zaplanowane wizyty i specjalnie organizowane wydarzenia otwarte dla publiczności.

Lokalizacja: Kardamyli, Grecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Miguel Flores Vianna