Lima Cabin – górska strzelistość dwojga brył

Partnerzy

O inspiracji

Lima Cabin jest przykładem klasycznego zastosowania bryły w kształcie litery A, po to, by projekt wpisywał się w charakter otoczenia. Szczyty dachów wpasowują się w górski krajobraz, nie zaburzając widoków.Lima Cabin to położony w irańskiej prowincji Mazandaran nowoczesny i minimalistyczny dom wtapiający się w otaczającą go naturę licznymi przeszkleniami rozpościerającymi się od podłoża aż po szczyt dachu. Z drugiej strony jednak odcina się od zieleni czernią krawędzi – zarówno elewacja, jak i strzelisty dach utrzymane są w ciemnej tonacji. Idea tego projektu formą odzwierciedla otaczające go góry.

Dwie nowoczesne STODOŁY ustawione są względem siebie równolegle, jednak jedna jest znacznie przesunięta w tył, dzięki czemu pierwsza bryła pełni funkcję wejścia frontowego, z kolei druga, z częścią codzienną otwiera dostęp do tarasu. Nowoczesne STODOŁY łączy blok w formie prostopadłościanu, który staje się swoistym korytarzem.

Lima Cabin składa się z otwartego salonu z kuchnią oraz jadalnią, sypialni z łóżkiem typu king-size oraz łazienki. Na taras można dostać się wprost z salonu, przez przeszklone drzwi, a z niego po betonowych bloczkach wprost do zalesionego ogrodu.

Marzycie o własnym kącie w nowoczesnej STODOLE w kształcie litery A niczym Lima Cabin? A może wasza stodołowa idylla jawi się już w waszej głowie? Sprawdźcie zakładkę „kup STODOŁĘ” i zrealizujcie swoje marzenia.

Lokalizacja: Chelav Mountain, Iran
Tekst: nowoczesna STODOŁA