Louver House

Veere Grenney Leroy Street Studio Lucas Allen
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Na działce rolnej na atlantyckim wybrzeżu Long Island, firma architektów z Manhattanu i londyński projektant wnętrz stworzyli dla swoich klientów dom wakacyjny w stylu STODOŁY.

Klienci początkowo rozważali zakup angielskiej STODOŁY i wysłanie jej do USA, ale szybko zdali sobie sprawę, że to niepraktyczne. Zamiast tego skontaktowali się z Markiem Turkelem, partnerem w biurze architektonicznym Leroy Street Studio. Marc pomógł właścicielom wymyślić na nowo formę, wykorzystując prosty język STODOŁY i używając go do stworzenia przekonującego, nowoczesnego wyrazu. Na pierwszy rzut oka budynek wydaje się solidny i nieprzejrzysty. Jednak podchodząc bliżej widać, że zrobiono wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać otaczające widoki pól i oceanu.

Podobnie jak w tradycyjnej STODOLE związek między wnętrzem a zewnętrzem jest fundamentalny, ale tutaj związek ten nie jest konwencjonalny. Osoby znajdujące się w budynku są nieustannie przyciągane przez światło. Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, Veere Grenney zainspirował się długimi, gorącymi, leniwymi dniami i rozgwieżdżonymi nocami. „Próbowaliśmy uchwycić lato” — mówi. Dwie cechy charakterystyczne stylu Veere to czystość linii i jakość wykończenia. Jego największą umiejętnością jest umiejętność łączenia przeszłości i nowoczesności, aby stworzyć dyskretny, luksusowy i subtelny wygląd.

Lokalizacja: Long Island, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA