Lower Marston

Border Oak
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce. W cieniu dębów, które stoją tutaj od pokoleń, znajduje się uroczy domek, który kwintesencją angielskiej tradycyjnej architektury.

Projekt ten pozwolił młodej rodzinie zamieszkać we wsi, w której się wychowywali. Biorąc pod uwagę lokalne ceny domów i popyt przewyższający budżety i dostępność, właściciele podjęli odważną decyzję o zbudowaniu na zamówienie swojego wymarzonego domu.

Z zewnątrz domek wygląda jak z pocztówki, z całkowicie odsłoniętą dębową ramą i wykończeniem z otynkowanych paneli, lukarnami i dużym ceglanym kominem. Układ ma kształt litery L, z tylnym szczytem sięgającym do obszernej działki, z widokiem na ogród warzywny i przyczepę kempingową. Wewnątrz panuje przyjazna, rustykalna atmosfera dzięki odsłoniętym belkom stropowych. Tradycyjna kuchnia prowadzi na patio przez francuskie drzwi, a przytulny salon z kominkiem znajduje się po przeciwnej stronie obszernego korytarza. Pokój zabaw i zaplecze użytkowe uzupełniają plan parteru. Na piętrze dębowa rama jest wykorzystywana w pełni. Tworzy charakteru i objętość domu.

Lokalizacja: Lincolnshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt