Luksusowe apartamenty na drzewie w Austrii

Partnerzy

O inspiracji

Kryte dwuspadowym dachem drewniane konstrukcje z przeszklonymi przestrzeniami mieszkalnymi bez wątpienia wyróżnią zespół „domków na drzewie”, zaprojektowany na zalesioną działkę w austriackim Kitzbühel przez firmę Peter Pichler Architecture.

Projekt o nazwie „Apartamenty na drzewie” powstał w ramach 7-mio gwiazdkowego hotelu, który powstaje w małym, alpejskim miasteczku. Propozycja przedstawiona przez mediolańskie studio architektoniczne, założone przez włoskiego architekta Petera Pichlera, ma wręcz „zanurzyć” gości w otaczającej ich przyrodzie i zachęcić w ten sposób do pełnego relaksu i odprężenia.- „Podstawowym kryterium tego projektu jest stworzenie więzów między człowiekiem a przyrodą” – wyjaśniają przedstawiciele studia. – „Projekt powinien budzić i wzmacniać ludzkie zmysły, wykorzystując proste i lokalne materiały, pozwalając jednocześnie zwolnić tempo i żyć chwilą przebywając wśród czubków drzew. Ma to być doświadczenie przestrzenne w ramach natury” – dodają architekci.

„Apartamenty na drzewie” inspirowane są rodzimą architekturą drewnianą w tym regionie Austrii, którą jednak zinterpretowano w sposób współczesny. Prawie w całości mają one być wykonane z drewna ułożonego na wzór budynku z dachem o układzie rombowym, gdzie konstrukcja składa się z belek krzyżujących się ukośnie. Konstrukcje mają mieć wierzchnią warstwę z przecinających się listewek drewnianych, które jednak wpuszczą do wnętrza dużą ilość dziennego światła, zapewniając jednocześnie odpowiednią prywatność gościom. W ciągu dnia listewki filtrują promienie słoneczne „tworząc zabawny efekt gry światła i cienia”, a nocą sprawiają, że apartamenty będą wyglądały jak leśne latarnie.

Apartamenty będą miały różnej wielkości powierzchnie – od 60 do 80 m2. Do każdego będzie można wjechać własną windą ukrytą w konstrukcji, na której zostaną urządzone wszystkie pomieszczenia. Wewnątrz apartamentu znajdą się łazienka z sypialnią z przeszklonymi ścianami, dzięki czemu goście będą mogli podziwiać leśne widoki oraz góry, leżąc we własnym łóżku. W większych apartamentach znajdzie się także miejsce na salon i prywatną saunę. Wszystkie apartamenty będą wykończone głównie w drewnie, które nada im ciepły, leśny charakter.

Goście apartamentów będą mieli dostęp do przestrzeni publicznych głównego budynku hotelu, w którym znajdzie się m.in. restauracja i spa.

Lokalizacja: Austria
Tekst: nowoczesna STODOŁA