Luksusowy domek na wynajem

Boutique Homes
Partnerzy

O inspiracji

To miejsce to zachwycająca, architektoniczna perełka nad morzem, która jest idealnym miejscem do wypoczynku w bajecznej scenerii…
Luksusowy, choć mały domek można wynająć na farmie Annandale, a nieruchomość znajduje się na górzystym wybrzeżu jednej z nowozelandzkich wysp. To idealne miejsce na romantyczny wypad w bliskości z przyrodą. Domek z jedną sypialnią, znajdujący się z na uboczu i udostępniony na wynajem, został zaprojektowany przez architekta z Auckland o nazwisku Andrew Patterson, który jest zdobywcą wielu nagród. Budynek stanął na skalistym zboczu w zacisznej zatoczce Pigeon Bay – skalistej i niezamieszkanej przez wielu ludzi, ale słynącej z tego, że często pojawiają się tam foki i delfiny.
Budynek ma nowoczesny, kanciasty kształt i na pierwszy rzut zbudowany jest z kamienia i szkła, a jego największą zaletą są chyba zapierające dech w piersiach widoki. Kamień do budowy był wydobywany lokalnie, a w budynku nie brakuje też stali. Podłogi są z betonu, a dach jest pokryty darnią. To wszystko sprawia, że nieruchomość pięknie harmonizuje ze swoim surowym, nierównym otoczeniem. Dom ma również taras zewnętrzny z basenem i kominkiem, gdzie na świeżym powietrzu można cieszyć się filiżanką pysznej herbaty.
Fasada domu i jego geometria wchodzą w relacje ze skalistym wybrzeżem i zatoką, a dzięki odpowiedniemu projektowi, będąc w środku i patrząc na zewnątrz, ma się chwilami wrażenie, jakby płynęło się po otwartym morzu.
Wnętrze zorganizowane na otwartym planie podzielone jest na asymetryczne sekcje. Znajduje się tam część dzienna z kominkiem opalanym gazem i zawieszonym krzesłem Eero Aarnio Bubble, z którego można podziwiać nabrzeże. Jest też nowoczesna kuchnia, a wchodząc dwa stopnie wyżej znajdujemy się już w części sypialnej z dużym łóżkiem i montowanym na ścianie telewizorem. Z tyłu domku znajduje się oryginalna łazienka z długą, wolnostojącą wanną, z której można również kontemplować nabrzeżne widoki, dzięki wąskiemu, ale długiemu oknu.
Neutralne kolory oraz miękkie naturalne tkaniny sprawiają, że domek jest elegancki, ale przytulny i wydaje się być idealnym miejscem do spędzenia romantycznego weekendu. Dom można wynająć przez Boutique Homes.

Lokalizacja: Pigeon Bay, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Boutique Homes