Luksusowy ogród wellness w pięknej willi

VERMEER ARCHITECTEN Hans Gorter
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Piękna willa z luksusowym ogrodem wellness została niedawno oddana do użytku  w cudownym miejscu niedaleko Tilburga. Całość odzwierciedla udaną integralną współpracę między odpowiedzialną firmą architektoniczną Vermeer Architecten i Knops Tuindesign, która zaprojektowała zapierający dech w piersiach ogród i zapewniła estetyczny nadzór nad jego realizacją. Wynik tego można opisać jako przyciągającą wzrok grę architektury i przestrzeni zewnętrznej, która łączy się w ogólny obraz urzekającego piękna.

Wspaniały ogród wellness emanuje atmosferą luksusu i intymności. „Dla klientów ogród jest ważną częścią radości z życia”, mówi Erik Knops. „Chcieli mieć ogród, w którym mogliby się zrelaksować i cieszyć świeżym powietrzem. W projekcie ogrodu rozszerzyliśmy długą linię widzenia architektury. Stworzyło to wyraźną oś od domu do przestrzeni na zewnątrz. Oś podkreśliliśmy ustawiając na niej wydłużony basen. Basen ma ciemny odcień, co nadaje mu naturalny wygląd. Atmosferę tę podkreśla dobór materiałów: połączenie głównie drewnianych desek tarasowych i płytek ceramicznych. Respektowane są przy tym wyraźne linie architektury.”

Ogród, zaprojektowany przez Vermeulena Groenprojectena, ozdobiony jest pięknymi roślinami, takimi jak wiecznie zielone chmury cisów i trawy ozdobne. Elementy takie jak drzewa wielopniowe potęgują sezonowe doznania w ogrodzie, dzięki czemu o każdej porze roku klienci otrzymują odpowiedni wystrój. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę wieczorami, w ogrodzie wkomponowano odpowiednie oświetlenie. Całości dopełniają wysokiej jakości meble ogrodowe firmy oraz dekoracje, takie jak piękne donice.

Lokalizacja: Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA