Made of Sand Extension

Studio Weave Jim Stephenson
Partnerzy

O inspiracji

Studio Weave dodało dwupiętrowy domek dla artystów z drewna do kamiennego domku w Devon. Zakończyło to odnowę domu wakacyjnego dla rodziny mieszkającej pomiędzy Londynem a wsią. „Made of Sand” znajduje się na zacisznej posiadłości w Blackdown Hills. Jego nazwa wzięła się od historycznych początków tego miejsca, które oznaczało lokalną piaskownicę. Made of Sand zaprojektowano jako elastyczną przestrzeń gościnną i kreatywną dla rodziny, przyjaciół i artystów.

Zapaleni miłośnicy muzyki i kreatywni klienci zlecili Studio Weave zaprojektowanie dobudówki, w której można zamieszkać oddzielnie od głównego domku. Projekt harmonijnie wpisuje się w wiejski krajobraz, przyjmując jednocześnie współczesną estetykę. Studio Weave zaprojektowało efektowną dwupiętrową dobudówkę sześcienną z geometryczną drewnianą fasadą i dużymi przeszklonymi otworami. Odrestaurowane kamienne schody na elewacji wschodniej wyznaczają nową przestrzeń pomiędzy istniejącą chatą a zboczem wzgórza.

Made of Sand zastępuje istniejący garaż i warsztat, który popadł w ruinę. Studio Weave „owinęło” nowe skrzydło o powierzchni 85 metrów kwadratowych wokół starego domku. Stworzyło to plan piętra składający się z dwóch mozaikowych stref w kształcie litery L, które łączą się wewnętrznie. Kuchnia ze stali nierdzewnej oświetlona górnymi oknami prowadzi do sypialni na parterze, która wychodzi na dużą łąkę z dzikimi kwiatami z przodu posiadłości. Na górze przestrzeń mieszkalna zdaje się rozciągać aż do linii drzew, poprzez szeroką przestrzeń potrójnych przeszkleń owiniętych wokół fasady, oferując niezakłócony widok na wzgórza Blackdown.

Na zewnątrz zewnętrzna boazeria z cedru srebrzy się w połączeniu z otaczającym ją drewnem leśnym. Wewnątrz naturalne materiały, w tym glina, terakota, mosiądz i sklejka z daglezji, tworzą ciepłą atmosferę. Made of Sand jest wysoce izolowany i dźwiękoszczelny, aby zapewnić artystom i dzieciom swobodę twórczą podczas rodzinnych wakacji.

Lokalizacja: Honiton, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA