Maison Colbert

Buchanan Studio Alicia Waite
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Znalezienie pokrewnej duszy, która mogłaby wniknąć w umysły właścicieli i wcielić w życie ich szaloną wizję w rzędzie wiktoriańskich kamienic, było trudnym zadaniem. Ale para znalazła dokładnie to w Buchanan Studio: praktyce projektowej prowadzonej przez Angusa Buchanana.

„Współpraca z Buchanan Studio była niesamowita” – mówi właściciel. „Projekt trwał znacznie dłużej, niż pierwotnie planowano. Była to praca pełna miłości, która rozwijała się z biegiem czasu. Zawsze podobał nam się pomysł tworzenia bardziej spersonalizowanych elementów graficznych i uczynienia domu przedłużeniem naszych praktyk artystycznych”.

Całkowitą transformacją konstrukcyjną przeprowadzono przez Chris Dyson Architects. Pięć zniszczonych ceglanych domów szeregowych połączono w jedną ogromną przestrzeń. Na niższych piętrach znajdują się przestrzenie o podwójnej wysokości, nadające się na imprezy. Sypialnie na najwyższym piętrze natomiast celowo zaprojektowano tak, aby były mniejsze. Zachowują tym samym poczucie proporcji oryginalnego wiktoriańskiego budynku.

Wielkość domu (ponad 465 metrów kwadratowych) w połączeniu z presją rozwinięcia surrealistycznych motywów Charlotte i Philipa mogła być przytłaczająca nawet dla doświadczonego projektanta wnętrz. Dla Buchanan Studio był to jednak wymarzony projekt. „Naszą ulubioną rzeczą jest praca z kreatywnymi, wizjonerskimi klientami, a współpraca z Philipem i Charlotte była niesamowita” – wyjaśnia Angus. „Przez lata ścisłej współpracy nad Maison Colbert inspirowali kreatywność do rozkwitu i zachęcali do twórczego myślenia bez granic, co jest prawdziwą radością dla projektanta”.

Lokalizacja: Londyn, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA