Maison Mansardee House

85 Design
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Dom powstał na działce o stosunkowo niewielkiej powierzchni 180 m2, która leży u podnóża góry Son Tra w rejonie miasta Da Nang w środkowym Wietnamie. Działka ma dobrą lokalizację, a w jej pobliżu znajduje się rzeka i plaża. Miejsce to – w przeciwieństwie do samego miasta – ma chłodniejszy klimat.

Właściciele chcieli, by dom miał dwie sypialnie. Całość miała być schludna i poukładana. Architekci musieli też pamiętać o tym, by dom obecnie i w przyszłości nie wymagał wielkiego nakładu pracy. Związane to jest z życiem właścicieli między Europą a Wietnamem. Architekci zaproponowali wybudowanie właściwie dwóch mniejszych, ale osobnych domków. Jeden z nich będzie zawsze czekał na nich, a drugi ma być wynajęty za około 2 tysiące dolarów miesięcznie. Pomysł od razu spodobał się właścicielom i tak powstał już konkretny plan.

Działkę podzielono na dwie części. Jedna z nich znalazła się od frontu, a druga z tyłu. W części frontowej znalazł się dom na wynajem, w którym znajdują się dwie sypialnie, salon i w pełni wyposażona kuchnia. W części tylnej stanął natomiast dom właścicieli. Ten dom – poza niezbędnymi udogodnieniami – ma również niewielki basen, który dla właścicieli jest idealną przestrzenią do relaksu na świeżym powietrzu. Dom ma poddasze i całkowicie stalową konstrukcję, co jest nietypowe w Wietnamie. Sypialnia na poddaszu również nie jest wietnamską klasyką, ale właściciele nie szukali klasycznych rozwiązań.

Lokalizacja: Wietnam
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt