Maresfield BARN

HollandGreen Barr Build
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Wspaniała, wpisana na listę zabytków II stopnia STODOŁA Maresfield została zmodernizowana, aby stać się domową siłownią i centrum rekreacji, w którym klienci mogą cieszyć się z rodziną i przyjaciółmi. Przywrócono pierwotny urok wspaniałemu dębowemu drewnu, a nowa oddychająca izolacja sprawiła, że efektywność energetyczna STODOŁY znacznie się poprawiła.

Projekt Maresfield BARN przywraca pierwotny urok i wysokość STODOŁY, skupiając się na oszałamiających dębowych belkach jako dramatycznym tle sali treningowej. Dla klientów pracowni HollandGreen ważne było zachowanie pewnej separacji między salą gimnastyczną a pozostałymi częściami mieszkalnymi, z możliwością otwarcia ich na jedną większą przestrzeń przy okazji przyjęć rodzinnych i uroczystości.

Ponieważ STODOŁA znajduje się na liście zabytków II stopnia, kluczowe znaczenie miało uzyskanie pozwolenia na renowację. Architekci musieli znaleźć delikatną równowagę – szanować, zachować i celebrować integralność zabytkowego budynku, piękne oryginalne drewno i detale, jednocześnie tworząc niesamowity budynek, który spełni wymagania klientów. Planowanie powiodło się, a kluczowym elementem projektu było utworzenie niewielkiego przedłużenia z tyłu STODOŁY. Nowe, oddzielne wejście do i z basenu, umożliwiło dostęp do przebieralni bez konieczności przechodzenia przez siłownię i inne pomieszczenia mieszkalne. W projekcie uwzględniono również samodzielną kuchnię.

Lokalizacja: Oxfordshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA