Metamorfoza domu z lat 60-tych

fabi architekten
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Ze względów projektowych istniejący budynek z 1963 roku miał zostać w dużej mierze zachowany w swojej podstawowej strukturze. Niemniej jednak konieczne było stworzenie przedłużenia przestrzeni życiowej dla 3-osobowej rodziny.

Aby zrealizować te przeciwstawne aspekty, nową fasadę południową wysunięto na zewnątrz o 1,25 m wokół istniejącej głębokości balkonu i skonstruowano całkowicie otwartą, w pełni przeszkloną na obu piętrach. Podstawowa forma domu, dach, elewacja południowa, a tym samym ogólny charakter istniejącego budynku, mogły zostać całkowicie zachowane.

Wewnętrzna klatka schodowa wykonana ze sztucznego kamienia, jedynie poręcz zmodernizowano i przeprojektowano. Różnice wysokości w konstrukcji podłogi na styku schodów, spowodowane nowym ogrzewaniem podłogowym, wyrównano zlicowaną z podłogą surową okładziną stalową. Srebrzysta jodła na parkietach, biała mozaika w łazienkach i białe meble w zabudowie tworzą spokojne, materiałowe tło w przeciwieństwie do czarnych stalowych belek konstrukcyjnych, okien, kuchni i armatury.

Na parterze znajduje się toaleta dla gości, część dzienna z jadalnią oraz kuchnia z jadalnią/schowkiem jako zestaw mebli. Dodatkowe schowki oraz garderobę również zaprojektowano jako zabudowę zorientowaną na wejście boczne.

Na piętrze znajduje się rodzinna łazienka oraz trzy niezależne sypialnie. Usługi budynku i inne opcje powierzchni magazynowych znajdują się w piwnicy.

Powierzchnia mieszkalna: istniejąca 115 m², nowa 140 m²
Koszty przebudowy: ok. 320 000 €
Lokalizacja: Regensburg, Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Szukasz architekta do przebudowy? Zajrzyj tutaj: www.nowoczesnastodola.pl/architekci

Więcej renowacji, znajdziesz w tym miejscu: www.nowoczesnastodola.pl/kategoria/renowacje