Przed i Po: Metamorfoza w San Francisco

  Kategorie: Renowacje

  O inspiracji

  Kalifornijskie studio Edmonds + Lee Architects stworzyło wysoki, dwuspadowy „dodatek” z tyłu domu, który znacznie różni się od fasady frontowej.

  Projekt o nazwie Night + Day House znajduje się w dzielnicy Noe Valley w San Francisco.

  Lokalną firmę Edmonds + Lee Architects zatrudniono do odnowienia i powiększenia bungalow z podwórkiem wychodzącym na południe. Mieszkanie, które należy do czteroosobowej rodziny, ma dwie kondygnacje i piwnicę.

  Kierując się lokalnymi przepisami konserwatorskimi, architekci dokonali jedynie niewielkich zmian w elewacji frontowej, całkowicie jednak przekształcając tylną.

  W poszukiwaniu inspiracji szukali za granicą. Klienci, którzy są Brytyjczykami, mają sympatię do londyńskich dobudówek , gdzie frontowa fasada pozostaje nietknięta, podczas gdy tylna jest „przekształcana w otwartą i współczesną przestrzeń”.

  Na elewację frontową Night + Day House, zespół dodał czarną farbę i odnowił drzwi wejściowe. Natomiast elewacja tylna otrzymała dwuspadową, wielopoziomową wytłoczkę pokrytą pasmami szkła i pionowymi listwami drewnianymi, które z czasem się starzeją.

  Więcej ciekawych renowacji i metamorfoz znajdziesz tutaj.

  Lokalizacja: San Francisco, USA
  Tekst: nowoczesna STODOŁA