Przed i Po: Metamorfoza w San Francisco

EDMONDS + LEE ARCHITECTS JOE FLETCHER
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Kalifornijskie studio Edmonds + Lee Architects stworzyło wysoki, dwuspadowy „dodatek” z tyłu domu, który znacznie różni się od fasady frontowej.

Projekt o nazwie Night + Day House znajduje się w dzielnicy Noe Valley w San Francisco.

Lokalną firmę Edmonds + Lee Architects zatrudniono do odnowienia i powiększenia bungalow z podwórkiem wychodzącym na południe. Mieszkanie, które należy do czteroosobowej rodziny, ma dwie kondygnacje i piwnicę.

Kierując się lokalnymi przepisami konserwatorskimi, architekci dokonali jedynie niewielkich zmian w elewacji frontowej, całkowicie jednak przekształcając tylną.

W poszukiwaniu inspiracji szukali za granicą. Klienci, którzy są Brytyjczykami, mają sympatię do londyńskich dobudówek , gdzie frontowa fasada pozostaje nietknięta, podczas gdy tylna jest „przekształcana w otwartą i współczesną przestrzeń”.

Na elewację frontową Night + Day House, zespół dodał czarną farbę i odnowił drzwi wejściowe. Natomiast elewacja tylna otrzymała dwuspadową, wielopoziomową wytłoczkę pokrytą pasmami szkła i pionowymi listwami drewnianymi, które z czasem się starzeją.

Więcej ciekawych renowacji i metamorfoz znajdziesz tutaj.

Lokalizacja: San Francisco, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA