W beskidzkiej wsi na zboczu góry

Daniela Hradilova Romana Bennet
Partnerzy

O inspiracji

W beskidzkiej wsi na zboczu góry znajduje się mały cud. Spogląda od niechcenia w krajobraz, ale kiedy wejdziesz do środka, wiesz, że jest wyjątkowy. Nowy projekt Hradilys w Czeladnej to miejsce, z którego nie będziesz chciał wyjeżdżać.

Tutejsze wieczory to doskonałe echo uśpionych emocji. Ogarnie Cię cisza, która odbija się od okolicznych wzgórz i otwiera przestrzeń do niezakłóconego myślenia. Uspokój się w pośpiechu. Albo po prostu bez snów. Z jakiegoś powodu czujesz się dobrze w tej intymnej atmosferze. Oglądasz zapadającą ciemność przez szklane ściany, podczas gdy designerski żyrandol Moon świeci nad Twoją głową.

Zeskakujesz z drewnianego łóżka i stąpasz boso po stuletnich kamieniach. W oddali słychać strumień, a księżyc kołysze się na niebie. Idealny obraz, który zapamiętasz na długo. A kiedy kładziesz się spać w białej sypialni z bali, już nie możesz się doczekać poranka, kiedy przebiegniesz przez zimną rosę. Tutaj, „Między Łąkami”, czas płynie sam.

nowoczesna STODOŁA przy ulicy Čeladná 33 stoi u podnóża Gór Beskidu Śląsko-Morawskiego od początku XIX wieku. Trzy lata temu podczas spaceru po okolicy odnalazła go Daniela Hradilova i tchnęła w niego nowe życie. Razem z mężem pozbyli się budynku ze zniszczonych belek, co było etapem ciężkiej pracy. Potem przyszła „swoją” część twórczą, podczas której stworzyła miejsce, gdzie dumnie trzyma się historii domu, szanuje go, a jednocześnie w swojej prostocie podąża za nim. Całość dopełniają ponadczasowe meble, często tworzone na zamówienie.

Lokalizacja: Beskid Śląsko-Morawski, Czechy
Tekst: nowoczesna STODOŁA