Miejsce, w którym złapiesz oddech

Odpoczywaj w naturze

Partnerzy

O inspiracji

Miejsce, w którym złapiesz oddech – ekologiczne domy całoroczne w Beskidach z elewacją od Wood of Fire

Odpoczywaj w Naturze to miejsce, gdzie można cieszyć się pięknym widokiem gór, korzystać ze spokoju i ciszy, ale też pobliskich atrakcji niezależnie od pory roku. Do dyspozycji gości czeka tu 6 drewnianych domów całorocznych, zbudowanych ze świerkowego drewna pochodzącego w 100% ze zrównoważonej wycinki.

PIĘKNA OKOLICA

Kompleks ekologicznych domów położony jest w okolicach wsi Laskowa obok Limanowej (50 km od Krakowa). Zaciszna lokalizacja, tuż przy ścianie lasu na wysokości 600 m n.p.m., pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku z gwarancją prywatności i spektakularnych widoków na przepiękny o każdej porze roku Beskid Wyspowy.

NOWOCZESNA ARCHITEKTURA

Domy są zaprojektowane w duchu ponadczasowego, ale i funkcjonalnego designu.
W swojej prostej formie łączą piękno, minimalizm, szlachetność naturalnych materiałów i szacunek do otaczającej przyrody. Zbudowano je z naturalnego drewna świerkowego, a ich dach i elewację wykończono czarną deską z modrzewia syberyjskiego od polskiego producenta opalanego drewna Wood of Fire. Opalanie drewna metodą Shou Sugi Ban oraz przeszczotkowanie zwęglonej warstwy (model deski Silesia-2) podkreśla indywidualny i niepowtarzalny układ słojów, widocznych na powierzchni deski. Sprawia to, że elewacja wykonana z opalanych desek stanowi wyjątkową kompozycję, opartą na wzorze zaprojektowanym przez naturę. Zastosowanie tej japońskiej techniki konserwacji drewna gwarantuje również odporność na działania warunków atmosferycznych. Połączenie czarnej, opalanej elewacji z jasnym, surowym drewnem wykorzystanym w części tarasowej sprawia, że domy wyglądają bardzo efektownie. Wspaniale wkomponowują się w naturę o każdej porze roku. Zwłaszcza zimą na białym śniegu, czy jesienią na tle złotych wzgórz.

WYSMAKOWANE WNĘTRZA

Wnętrza urządzono w nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim stylu. Każdy z domów wygodnie pomieści do 5 osób i znajduje się w nich wszystko to, co potrzebne do dobrego odpoczynku. Na 46 m2 rozlokowano salon z otwartą, wyposażoną kuchnią, przytulną sypialnię i komfortową łazienkę. Na parterze, oraz otwartą przestrzeń na piętrze z trzyosobową sypialnią. Wszystko dopracowane z dbałością o każdy szczegół, z ceramicznymi włącznikami światła oraz designerską lodówką z dobrze schłodzoną niespodzianką w środku. Ogromne okna w salonie oraz przestronny taras zapewniają spektakularne widoki na góry i najpiękniejsze zachody Beskidu Wyspowego. Dodatkowo, każdy z domów ma swoją własną działkę, na której znajduje się miejsce na piknik i ognisko. Sprowadzono również z Finlandii banię oraz opalaną drewnem saunę. Domy znajdują się tak blisko natury jak tylko się da, a jednocześnie nieopodal wielu atrakcji turystycznych (stoków, szlaków, lokalnej kuchni i kultury).

Odpoczywaj w Naturze to miejsce, gdzie odwiedzający goście znaleźć mogą niesamowite widoki, sporą przestrzeń i kojącą cisze. Można się tu zmęczyć, ale też odpocząć i pozachwycać się pięknem otaczającej przyrody. Jest tu wszystko czego potrzeba by odpoczywać, podziwiać i przeżywać!

Lokalizacja: Beskidy, Polska