Mill House

HollandGreen
Partnerzy

O inspiracji

Projekt renowacji Mill House przenosi piękny zabytkowy młyn w XXI wiek, oferując luksusowe, nowoczesne życie rodzinne. Współpracując z klientami nad ich wizją, pracownia Holland Green opracowała sympatyczny, ale nowoczesny projekt łączący stare z nowym, używając minimalnego przeszklenia, drewna, lokalnej cegły i kamienia.

Współpracując z lokalnym zespołem konserwatorskim, architekci zaprojektowali delikatne przeszklone przedłużenie, które wprowadza kuchnię i jadalnię na otwartym planie. Szklane połączenie pozwala nowej przestrzeni bezproblemowo zintegrować się ze starszą częścią domu, zachowując urok i charakter odnowionego gabinetu, holu wejściowego, winiarni i przechowalni butów.

Obiekty zabytkowe często mają jednowarstwowe ściany wykończone produktami na bazie wapna, aby umożliwić budynkowi oddychanie i zapobiegać zawilgoceniu. Podczas renowacji użyto specjalistycznej farby w delikatnych, neutralnych barwach, kontrastujących z odrestaurowanymi belkami. Powstały projekt jest pełen charakteru i uroku, zapewniając jednocześnie nowoczesny i elegancki dom dla przyszłych pokoleń.

Lokalizacja: Oxfordshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt