Minimod

MAPA Leonardo Finotti
Kategorie: Domy 35-70 m2
Partnerzy

O inspiracji

MINIMOD to propozycja dla tych, którzy szukają innowacyjnej i ekologicznej alternatywy dla maleńkiego, tradycyjnego domku. Firma MAPA Architects stworzyła propozycję, która jest nie tylko świetnym projektem, ale też ma różne możliwości personalizacji.

Produkcja modułu jest prowadzona w sposób prefabrykowany i opiera się na technologii konstrukcji stalowych, która pozwala klientom przystosować przestrzeń do ich potrzeb. Każdy może wybrać inne wykończenia, jeśli będzie chciał wprowadzić jakieś zmiany. Zależnie od wyboru, MINIMOD może być świetną opcją dla tych, którzy szukają domku na weekendowe wypady na działce. Może też stać się niewielkim pomieszczeniem wystawowym dla klienta biznesowego, ale może też stworzyć hotel lub pensjonat, jeśli połączymy większą liczbę modułów. Moduły są w 100 procentach prefabrykowane, a na określone miejsce dowożone mogą być ciężarówką już w formie ukończonej. Istnieje też jednak opcja złożenia modułów na miejscu z mniejszych elementów, jeśli taki transport będzie wygodniejszy dla nowego właściciela. Stosownie do potrzeb i możliwości finansowych, moduły można łączyć już na początku, ale można też dokładać je z czasem.

Jak zapewniają architekci, MINIMOD to coś więcej niż zwykły projekt i coś więcej niż zwykły dom. Tworząc moduły, architekci nie tylko nie zapomnieli o wygodzie przyszłych mieszkańców, ale też połączyli ekonomię z ekologią. Powstało komfortowe i nowoczesne miejsce do życia.

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt