Minnedosa – STODOŁA, która zmienia się z upływem czasu

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

STODOŁA Minnedosa to dom zaprojektowany przez pracownię Design-Built, położony za wzniesieniu w malowniczym krajobrazie Manitoby.Dom zaprojektowano tak, aby swoim designem wtapiał się w swoje naturalne, wiejskie otoczenie. Plan budynku skrupulatnie przemyślano, a przestrzenie w nim podzielono na prywatne i wspólne. Aby zatrzeć barierę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, część elewacji stanowią duże przeszklenia. W ten sposób optycznie zwiększono przestrzeń wewnętrzną.

nowoczesną STODOŁĘ zaprojektowano tak, by z upływem czasu starzała się wraz z rodziną. W procesie zadbano o odpowiedni dobór materiałów, które wytrzymają wszelkie warunki atmosferyczne i próbę czasu.

Paleta kolorów użyta w projekcie jest ograniczona i powściągliwa. Całość oparto na sidingu z drewna cedrowego, podłogach z olejowanego jesionu, olejowanym betonie, surowej stali i wykończeniach z drewna orzechowego. Siding cedrowy z czasem przybierze szaro-srebrnego koloru, a surowa stal utleni się, nadając jej powierzchni nowe odcienie i teksturę. Dzięki wybranym materiałom wygląd domu będzie zmieniał się z biegiem lat, utrwalając historię zamieszkania rodziny.

Niezawodne przeszklenia zapewni Ci Multiko Architektura Okien.

Lokalizacja: Manitoba, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA